Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 kausi 2019-2020

SARJAOHJELMA M50 2019-2020

Kausi 2019-2020 aloitetaan viikoilla 38-39. Otteluohjelman löydät alempaa.

Suositelluissa otteluajankohdissa on käytetty viikkonumeroita.

Koulujen lomakaudet on merkattu taulukkoon tiedoksi.

Tulokset lähetetään sarjavalvoja Tomi Laaksoselle osoitteella sarja50(at)espookoris.net.

Päivitetty 13.3.2020 .

 

Joukkueet Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Abilar Hunks 12 9 3 18
Akilles Gubet 11 8 2 17
Amiraalit 11 7 3 15
KKT 11 6 5 12
BC Espoo 11 6 5 12
GoGo 10 6 4 12
Fun Vantaa 12 4 7 9
Bibca 15 4 10 9
Takojo 13   13 0

Syyskausi

 

Koti Vieras 2019 Suositeltu otteluajankohta / vko
Kierros 1   Tulos 39-41
Akilles Gubet Bibca 77-70  
BC Espoo Takojo 45-37  
KKT Fun Vantaa 48-39  
Amiraalit Abilar Hunks 63-39  
GoGo KKT 55-60  
       
Kierros 2      
Bibca Amiraalit 48-56  
Takojo Akilles Gubet 38-103  
Fun Vantaa BC Espoo 64-50  
KKT Abilar Hunks 54-41  
GoGo Fun Vantaa 77-54  
       
Kierros 3     42-45
Abilar Hunks Fun Vantaa 55-43  
Takojo Bibca 45-79  
Akilles Gubet Amiraalit 65-68  
BC Espoo KKT 39-45  
Bibca GoGo    
     
syysloma ma 14.10. – pe 18.10
Kierros 4      
Fun Vantaa Akilles Gubet 67-73  
Abilar Hunks Takojo 60-45  
Bibca KKT 44-63  
Amiraalit BC Espoo 52-37  
Akilles Gubet GoGo 92-78  
       
Kierros 5     45-48
BC Espoo Akilles Gubet 63-56  
Fun Vantaa Bibca 56-56  
KKT Takojo 40-33  
GoGo Amiraalit 79-68  
       
       
Kierros 6      
Amiraalit Fun Vantaa 60-68  
Bibca Abilar Hunks 58-60 ja  
Akilles Gubet KKT 79-52  
Takojo GoGo 62-71  
       
       
Kierros 7     49-51
Fun Vantaa Takojo 80-43  
Abilar Hunks Akilles Gubet 58-67  
Bibca BC Espoo 46-59  
KKT Amiraalit 26-41  
GoGo BC Espoo 37-57  
       
Kierros 8      
BC Espoo Abilar Hunks    
Amiraalit Takojo 65-43  
Abilar Hunks GoGo 38-37  

Kevätkausi

 

Koti Vieras 2020 Suositeltu otteluajankohta / vko
Kierros 9 . Tulos 2-4
Bibca Akilles Gubet 53-71  
Takojo BC Espoo 47-75  
Fun Vantaa KKT    
Abilar Hunks Amiraalit 58-27  
GoGo Takojo 97-40  
       
Kierros 10 .    
Amiraalit Bibca 57-46  
Akilles Gubet Takojo 83-52  
BC Espoo Fun Vantaa 58-63  
Abilar Hunks KKT 75-30  
Fun Vantaa GoGo 65-75  
       
       
Kierros 11 .   5-7
Fun Vantaa Abilar Hunks 52-68  
Bibca Takojo 82-27  
Amiraalit Akilles Gubet 20-20  
KKT BC Espoo 42-43  
BC Espoo GoGo    
     
talviloma ma 17.2.2020–pe 21.2.2020
Kierros 12 .   8-10
Akilles Gubet Fun Vantaa 77-44  
Takojo Abilar Hunks 38-48  
KKT Bibca 54-61 2.3.
BC Espoo Amiraalit    
GoGo Bibca 66-65  
       
Kierros 13 .   11-13
Akilles Gubet BC Espoo    
Bibca Fun Vantaa    
Takojo KKT    
Amiraalit GoGo    
GoGo Abilar Hunks    
       
Kierros 14 .    
Fun Vantaa Amiraalit    
Abilar Hunks Bibca 20-0  
KKT Akilles Gubet    
GoGo Abilar Hunks    
       
Kierros 15 .   13-15
Takojo Fun Vantaa    
Akilles Gubet Abilar Hunks    
BC Espoo Bibca 51-73  
Amiraalit KKT    
KKT GoGo    
       
Kierros 16 .    
Abilar Hunks BC Espoo    
Takojo Amiraalit    
GoGo Akilles Gubet    
Espoon mestareita