Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 kausi 2018-2019

ESPOON KORISSARJA 2018-19 50V

Kauden 2018-2019 mestarit

Abilar Hunks 50-v. mestarit
JoukkueetOttelutVoitotTappiotPisteet
Amiraalit1413126
Abilar Hunks1410420
Akilles Gubet1410420
GoGo147714
Bibca146812
BC Espoo135810
Takojo133106
KKT141132


SARJAOHJELMA M50 2018-2019

Päivitetty 16.4.2019

Kauden 2018-2019 loppuottelussa pelaavat:

Amiraalit – Abilar Hunks

  

Sarjaohjelmaan lisätty tiedoksi Espoon koulujen syys- ja talviloma ajankohdat.

Syyskausi

KotiVieras2018Suositeltu otteluajankohta
Kierros 1 Tulos1.10 – 21.10.
Akilles GubetBibca77-54 
BC EspooTakojo64-34 
KKTGoGo47-41 
AmiraalitAbilar Hunks68-53 
    
Kierros 2  syysloma 14.10-21.10
BibcaAmiraalit62-49 
TakojoAkilles Gubet53-66 
GoGoBC Espoo52-44 
KKTAbilar Hunks37-47 
    
Kierros 3  22.10 – 11.11.
Abilar HunksGoGo54-53 
TakojoBibca48-85 
Akilles GubetAmiraalit61-90 
BC EspooKKT 48-47  
    
Kierros 4   
GoGoAkilles Gubet42-53 
Abilar HunksTakojo46-50 
BibcaKKT64-38 
AmiraalitBC Espoo53-38 
    
Kierros 5  11.11 – 25.11.
BC EspooAkilles Gubet  50-81 
GoGoBibca70-49 
KKTTakojo42-44 
    
Kierros 6   
AmiraalitGoGo78-34 
BibcaAbilar Hunks51-52 
Akilles GubetKKT76-59 
    
Kierros 7  25.11 – 16.12.
GoGoTakojo62-38 
Abilar HunksAkilles Gubet59-57 
BibcaBC Espoo41-54 
KKTAmiraalit 35-64  
    
Kierros 8   
BC EspooAbilar Hunks41-50 
AmiraalitTakojo67-28 

Kevätkausi

Koti Vieras 2019 Suositeltu otteluajankohta
Kierros 9 . Tulos 7.1 – 21.1.
Bibca Akilles Gubet 58-78  
Takojo BC Espoo    
GoGo KKT 72-64  
Abilar Hunks Amiraalit 51-53  
       
Kierros 10 . .  
Amiraalit Bibca 64-57  
Akilles Gubet Takojo 82-45  
BC Espoo GoGo 48-43  
Abilar Hunks KKT 54-46  
       
Kierros 11 . . 22.1 – 10.2.
GoGo Abilar Hunks 65-49  
Bibca Takojo 58-46  
Amiraalit Akilles Gubet 64-46  
KKT BC Espoo 36-43  
     
hiihtoloma 18.2.2019 -22.2.2019
Kierros 12 . . 11.2 – 3.3.
Akilles Gubet GoGo 85-69  
Takojo Abilar Hunks 37-49  
KKT Bibca 45-66  
BC Espoo Amiraalit 34-59  
       
Kierros 13 . . 4.3 – 24.3.
Akilles Gubet BC Espoo 62-51  
Bibca GoGo 71-81  
Takojo KKT 62-51  
       
Kierros 14 . .  
GoGo Amiraalit 42-89  
Abilar Hunks Bibca 76-48  
KKT Akilles Gubet 51-81  
       
Kierros 15 . . 25.3 – 14.4.
Takojo GoGo 42-86  
Akilles Gubet Abilar Hunks 34-48  
BC Espoo Bibca 48-61  
Amiraalit KKT 68-37  
       
Kierros 16 . .  
Abilar Hunks BC Espoo 55-38  
Takojo Amiraalit 44-88  
Espoon mestareita