Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

Sarja 50 yhteystiedot

Joukkue Yhteyshenkilö Email Puhelin Varahenkilö(t) Pelipaikka
Akilles Gubet Antti Harjama antti.harjama@nbl.fi 0400-502557 Vanttilan koulu, Vantinlaaksontie 1,
su klo 18.00
Bibca Tomi Laaksonen tla64@hotmail.fi 040-9200474 Summahalli kenttä 2, ma klo 20.45-22.00
BC Espoo Risto Heikelä bcespoo@gmail.com 040-701 8693 Martinkallion koulu, Martinkalliontie 2,
Lauantai klo 16.30-18.00
Takojo Suhonen, Timo timo.suhonen@poyry.com  040-8240 522 Risto Valtakari (risto.valtakari@gmail.com) Tapiolan Koulu, Opintie,
lauantaina 15.30-17.00.
GoGo Tapani Peltola tapelto@welho.com 050-5003448 Mankkaan koulu, la klo 14:00
Summahalli, su klo 17:30
Abilar Hunks Jarkko Viheriävaara Jarkko.Viheriavaara@lonnberg.fi 040-835 5499 Summahalli, sunnuntai, klo 20.15
KKT Mats Wagner Mats.Wagner@opel.com 050–525 8910 Kartanonrannan koulu, Sundsberg ma 21.00
Amiraalit Jussi Viitasalo jviitasa@gmail.com 050-4876350