Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 kausi 2016-2017

ESPOON KORISSARJA 2016-17 50V 18.4.2017
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Abilar Hunks 14 12 2 24
Akilles Gubet 14 10 4 20
Bibca 14 10 4 20
GoGo 14 8 6 16
Takojo 14 6 8 12
BC Espoo 14 6 8 12
Namika -68 14 3 11 6
KKT 14 1 13 2
Finaali  22.4 klo 14.00 Tiistilän koululla
Abilar Hunks – Akilles Gubet
SARJAOHJELMA M50 2016-2017
Koti Vieras Tulos
Kierros 1 19.9-2.10
Bibca Akilles Gubet 76-59
Takojo BC Espoo 94-44
GoGo KKT 74-57
Abilar Hunks Namika -68 53-41
Kierros 2 3.10-9.10.
Namika -68 Bibca 35-93
Akilles Gubet Takojo 58-43
BC Espoo GoGo 52-40
Abilar Hunks KKT 51-43
Kierros 3 10.10-16.10.
GoGo Abilar Hunks 65-48
Bibca Takojo 71-45
Namika -68 Akilles Gubet 53-91
KKT BC Espoo 36-58
Kierros 4 17.10-23.10.
Akilles Gubet GoGo 70-44
Takojo Abilar Hunks 51-83
KKT Bibca 39-78
BC Espoo Namika -68 62-70
Kierros 5 24.10-30.10.
Akilles Gubet BC Espoo 59-49
Bibca GoGo 58-68
Takojo KKT 69-57
Kierros 6 31.10-6.11.
GoGo Namika -68 102-31
Abilar Hunks Bibca 32-56
KKT Akilles Gubet 50-78
Kierros 7 7.11-13.11.
Takojo GoGo 39-72
Akilles Gubet Abilar Hunks 56-57
BC Espoo Bibca 46-71
Namika -68 KKT 62-36
Kierros 8 14.11-20.11.
Abilar Hunks BC Espoo 48-42
Takojo Namika -68 74-48
Kierros 9 9.1-15.1.
Akilles Gubet Bibca 89-63
BC Espoo Takojo 43-47
KKT GoGo 45-62
Namika -68 Abilar Hunks 33-41
Kierros 10 16.1-22.1.
Bibca Namika -68 90-40
Takojo Akilles Gubet 52-76
GoGo BC Espoo 47-55
KKT Abilar Hunks 35-42
Kierros 11 23.1-29.1.
Abilar Hunks GoGo 69-52
Takojo Bibca 74-65
Akilles Gubet Namika -68 86-60
BC Espoo KKT 51-37
Kierros 12 30.1-5.2.
GoGo Akilles Gubet 61-67
Abilar Hunks Takojo 65-37
Bibca KKT 70-47
Namika -68 BC Espoo 26-57
Kierros 13 6.2-19.2.
BC Espoo Akilles Gubet 60-46
GoGo Bibca 56-82
KKT Takojo 48-47
Kierros 14 27.2-5.3.
Namika -68 GoGo 31-96
Bibca Abilar Hunks 63-70
Akilles Gubet KKT 94-49
Kierros 15 6.3-12.3.
GoGo Takojo 70-58
Abilar Hunks Akilles Gubet 57-48
Bibca BC Espoo 70-40
KKT Namika -68 30-37
Kierros 16 13.3-19.3.
BC Espoo Abilar Hunks 41-72
Namika -68 Takojo 50-64
Espoon mestareita