Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2016 tulokset

Finaali Tiistilän koulu 23.4.klo 14.00, Bibca – Abilar Hunks

Vuoden 2016 mestarit: Abilar Hunks

ESPOON KORISSARJA 2015-16 50V   19.4.2016  
         
  Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 16 16   32
Abilar Hunks 16 13 3 26
GoGo 16 9 7 18
Takojo 16 8 8 16
BC Espoo 16 8 8 16
Akilles Gubet 16 6 10 12
KKT 16 6 10 12
Namika -68 16 4 12 8
PuSa 16 2 14 4
         
         
SARJAOHJELMA        
Koti Vieras   Tulos  
Kierros 1   1.9-10.9    
PuSa Namika -68   61-36  
Bibca Akilles Gubet   88-48  
Takojo BC Espoo   60-54  
GoGo KKT   84-43  
         
Kierros 2   11.9-20.9.  
Abilar Hunks PuSa   59-46  
Namika -68 Bibca   16-44  
Akilles Gubet Takojo   37-81  
BC Espoo GoGo   60-54  
         
Kierros 3   21.9-30.9.  
KKT PuSa   48-45  
GoGo Abilar Hunks   43-65  
Bibca Takojo   50-46  
Namika -68 Akilles Gubet   52-73  
         
Kierros 4   1.10-10.10.  
BC Espoo KKT   45-26  
Abilar Hunks Namika -68   51-26  
PuSa Bibca   57-75  
Akilles Gubet GoGo   56-84  
         
Kierros 5   11.10-20.10.  
Takojo Abilar Hunks   37-68  
BC Espoo PuSa   71-48  
GoGo Namika -68   50-45  
KKT Bibca   42-82  
         
Kierros 6   21.10-31.10.  
Abilar Hunks KKT   58-51  
Akilles Gubet BC Espoo   70-71  
PuSa Takojo   39-101  
Bibca GoGo   83-35  
         
Kierros 7   1.11-10.11.  
Namika -68 BC Espoo   63-52  
Abilar Hunks Bibca   65-68  
KKT Akilles Gubet   52-82  
Takojo GoGo   68-56  
         
Kierros 8   11.11-20.11.  
Takojo KKT   57-26  
Akilles Gubet Abilar Hunks   56-53  
PuSa GoGo   57-103  
BC Espoo Bibca   46-66  
         
Kierros 9   21.11-30.11.  
PuSa Akilles Gubet   61-91  
Namika -68 KKT   52-68  
Abilar Hunks BC Espoo   47-40  
         
         
Kierros 10   1.12-10.12.  
Takojo Namika -68   31-58  
         
         
         
         
Kierros 11   11.1-17.1.  
Namika -68 Pusa   45-57  
Akilles Gubet Bibca   32-98  
BC Espoo Takojo   54-53  
KKT GoGo   45-63  
         
Kierros 12   18.1-24.1.  
PuSa Abilar Hunks   45-70  
Bibca Namika -68   92-47  
Takojo Akilles Gubet   65-64  
GoGo BC Espoo   61-51  
         
Kierros 13   25.1-31.1.  
PuSa KKT   57-78  
Abilar Hunks GoGo   94-60  
Takojo Bibca   43-82  
Akilles Gubet Namika -68   69-45  
         
Kierros 14   1.2-7.2.    
KKT BC Espoo   42-71  
Namika -68 Abilar Hunks   49-58  
Bibca Pusa   93-33  
GoGo Akilles Gubet   70-66  
         
Kierros 15   8.2-14.2.    
Abilar Hunks Takojo   79-33  
PuSa BC Espoo   38-58  
Namika -68 GoGo   50-75  
Bibca KKT   95-47  
         
Kierros 16   15.2-21.2.  
KKT Abilar Hunks   43-73  
BC Espoo Akilles Gubet   50-28  
Takojo PuSa   83-39  
GoGo Bibca   47-92  
         
Kierros 17   22.2-28.2.  
BC Espoo Namika -68   39-53  
Bibca Abilar Hunks   84-65  
Akilles Gubet KKT   64-70  
GoGo Takojo   66-75  
         
Kierros 18   29.2-6.3.    
KKT Takojo   70-56  
Abilar Hunks Akilles Gubet   67-49  
GoGo PuSa   56-52  
Bibca BC Espoo   60-43  
         
Kierros 19   7.3-13.3.    
Akilles Gubet PuSa   60-58  
KKT Namika -68   58-45  
BC Espoo Abilar Hunks   36-51  
         
Kierros 20   14.3-20.3.  
Namika -68 Takojo   52-51  
     

Espoon mestareita