Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2015 tulokset

Kauden loppuottelussa viime vuoden mestari Bibca voitti Gogon luvuin 77-61 (37-26).
Bibcan pistemiehet: Hannu 19, Karppa 18, Torsti 16, Iltsu 6, Make 4, Seppo 4, Ville 4 ja Bette 3.
Gogon pistemiehet: Jouni 19, Aatu 14, Ismo 11, Rande 9, Olli 4, Kaltsi 2 ja Esa 2.

 

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2014-2015 8.5.2015
SARJATAULUKKO
Loppuottelu Bibca- GoGo 9.5 klo 14.00 Tiistilän koululla
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 18 18 0 36
GoGo 18 13 5 26
BC- Espoo 18 12 6 24
TaNMKY 18 11 7 22
AG 18 10 8 20
PuSa 18 8 10 16
Takojo OB 17 6 11 12
HKT III 18 5 13 10
KKT 18 5 13 10
HNMKY-68 17 2 15 4
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 22.-30.9
Akilles Gubet 101-57 Punasalamat
GoGo 53-47 HKT III
TaKoJo OB 44-41 TaNMKY
BIBCA 82-37 BC- Espoo
KKT 42-28 HNMKY-68
Kierros 2 1.10.-13.10
BC- Espoo 45-97 Akilles Gubet
HNMKY-68 66-67 GoGo
TaNMKY 51-65 BIBCA
TaKoJo OB 39-59 HKT III
Punasalamat 48-47 KKT
Kierros 3 14-23.10
BIBCA 76-49 TaKoJo OB
Punasalamat 51-58 GoGo
HNMKY-68 39-63 Akilles Gubet
TaNMKY 49-43 BC- Espoo
HKT III 62-52 KKT
Kierros 4 24.10-4.11
Akilles Gubet 68-51 HKT III
HNMKY-68 40-59 BC- Espoo
BIBCA 97-49 Punasalamat
GoGo 58-51 TaKoJo OB
KKT 51-69 TaNMKY
Kierros 5 5.-14.11.
Punasalamat 75-36 HNMKY-68
HKT III 39-95 BIBCA
BC- Espoo 56-37 TaKoJo OB
Akilles Gubet 49-70 TaNMKY
GoGo 73-41 KKT
Kierros 6 15.-24.11
TaKoJo OB 94-50 Akilles Gubet
HKT III 71-53 HNMKY-68
TaNMKY 80-45 Punasalamat
BC- Espoo 38-36 GoGo
KKT 53-70 BIBCA
Kierros 7 25.11-9.12
GoGo 70-61 Akilles Gubet
BC- Espoo 53-46 Punasalamat
TaNMKY 79-50 HKT III
BIBCA 98-37 HNMKY-68
KKT 41-53 TaKoJo OB
Kierros 8 7-18.1.2014
HKT III 46-68 BC- Espoo
HNMKY-68 34-74 TaNMKY
TaKoJo OB 48-51 Punasalamat
GoGo 52-77 BIBCA
KKT 38-54 Akilles Gubet
Kierros 9 19.-28.1
Akilles Gubet 78-83 BIBCA
Punasalamat 59-44 HKT III
TaNMKY 56-33 GoGo
TaKoJo OB 80-30 HNMKY-68
BC- Espoo 33-65 KKT
Kierros 10 29.1-8.2
Punasalamat 75-68 Akilles Gubet
HKT III 31-79 GoGo
TaNMKY 74-63 TaKoJo OB
BC- Espoo 50-85 BIBCA
HNMKY-68 40-42 KKT
Kierros 11 9.-18.2
Akilles Gubet 78-61 BC- Espoo
GoGo 104-53 HNMKY-68
BIBCA 79-48 TaNMKY
HKT III 61-73 TaKoJo OB
KKT 60-47 Punasalamat
Kierros 12 19.2-28.2
TaKoJo OB 47-69 BIBCA
GoGo 90-53 Punasalamat
Akilles Gubet 76-58 HNMKY-68
BC- Espoo 52-49 TaNMKY
KKT 70-51 HKT III
Kierros 13 1.-10.3
HKT III 69-54 Akilles Gubet
BC- Espoo 47-39 HNMKY-68
Punasalamat 57-123 BIBCA
TaKoJo OB 73-87 GoGo
TaNMKY 20-0 KKT
Kierros 14 11-20.3
HNMKY-68 72-54 Punasalamat
BIBCA 65-43 HKT III
TaKoJo OB 38-60 BC- Espoo
TaNMKY 35-67 Akilles Gubet
KKT 46-91 GoGo
Kierros 15 21.3-1.4
Akilles Gubet 69-49 TaKoJo OB
HNMKY-68 62-53 HKT III
Punasalamat 73-65 TaNMKY
GoGo 49-51 BC- Espoo
BIBCA 93-55 KKT
Kierros 16 2.-12.4
Akilles Gubet 51-55 GoGo
Punasalamat 58-60 BC- Espoo
HKT III 31-60 TaNMKY
HNMKY-68 28-66 BIBCA
TaKoJo OB 84-42 KKT
Kierros 17 13-22.4
BC- Espoo 80-47 HKT III
TaNMKY 59-44 HNMKY-68
Punasalamat 52-38 TaKoJo OB
BIBCA 69-47 GoGo
Akilles Gubet 20-0 KKT
Kierros 18 23.4-5.5
BIBCA 101-54 Akilles Gubet
HKT III 55-68 Punasalamat
GoGo 74-36 TaNMKY
HNMKY-68 TaKoJo OB
KKT 46-51 BC- Espoo
Loppuottelu: 2 parasta 9.5.2015 klo 14.00 Tiistilän koululla
Espoon mestareita