Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2014 tulokset

Kauden loppuottelussa Summahallilla lauantaina 11.5 olivat vastakkain Bibca ja Tapiolan NMKY. Ottelu päättyi otteluun hyvin latautuneen Bibcan voittoon pistein 74-50 (30-18). 
Bibcan pistemiehet: Hannu Räikkönen 26, Torde Gummerus 17, Iltsu Regnel 13,Karppa 5, Snake 5, Make 4 ja Stinde 4.
TaNMKY pisteide tekijät: Ride 14, Aatu Jussila 11, Masa Aarnio 9, Olli Punnonen 7, Kake Virtanen 7 ja Rande Räikkönen 2.
Tuomareina toimivat Seppo Sonkeri ja Pauli Tele. 
Onnittelut voittajille!

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2013-2014 13.5.2014
Sarjan finaali  Bibca- TaNMKY pelataan lauantaina 10.5   klo 14.00 Honkahallilla
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 17 17 0 34
TaNMKY 17 13 4 26
Gogo 18 12 6 24
BC Espoo 18 19 8 20
Takojo OB 18 7 11 14
HKT III 18 7 11 14
AG 18 7 11 14
PuSa 18 7 11 14
HNMKY-68 18 7 11 14
KKT 18 2 16 4
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 16.-29.9
Akilles Gubet 81-68 GoGo
TaNMKY 84-44 Punasalamat
TaKoJo OB 55-50 HKT III
BIBCA 68-53 HNMKY-68
KKT 47-55 BC-ESPOO
Kierros 2 30.9.-13.10
HNMKY-68 57-44 Akilles Gubet
BC-ESPOO 50-53 TaNMKY
HKT III 63-98 BIBCA
TaKoJo OB 72-50 Punasalamat
GoGo 94-53 KKT
Kierros 3 14-23.10
BIBCA 87-44 TaKoJo OB
GoGo 43-73 TaNMKY
BC-ESPOO 57-52 Akilles Gubet
HKT III 57-70 HNMKY-68
Punasalamat 55-51 KKT
Kierros 4 24.10-4.11
Akilles Gubet 90-41 Punasalamat
BC-ESPOO 86-34 HNMKY-68
BIBCA 58-48 GoGo
TaNMKY 87-40 TaKoJo OB
KKT 67-45 HKT III
Kierros 5 5.-14.11.
GoGo 72-50 BC-ESPOO
Punasalamat 47-71 BIBCA
HNMKY-68 52-46 TaKoJo OB
Akilles Gubet 51-61 HKT III
TaNMKY 69-47 KKT
Kierros 6 15.-24.11
TaKoJo OB 71-30 Akilles Gubet
Punasalamat 54-44 BC-ESPOO
HKT III 67-52 GoGo
HNMKY-68 52-42 TaNMKY
KKT 41-67 BIBCA
Kierros 7 25.11-9.12
TaNMKY 53-26 Akilles Gubet
HNMKY-68 51-76 GoGo
HKT III 62-50 Punasalamat
BIBCA 59-49 BC-ESPOO
KKT 32-45 TaKoJo OB
Kierros 8 7-18.1.2013
Punasalamat 79-48 HNMKY-68
BC-ESPOO 48-42 HKT III
TaKoJo OB 31-59 GoGo
TaNMKY 62-65 BIBCA
KKT 46-75 Akilles Gubet
Kierros 9 19.-28.1
Akilles Gubet 50-60 BIBCA
GoGo 58-36 Punasalamat
HKT III 70-66 TaNMKY
TaKoJo OB 54-68 BC-ESPOO
HNMKY-68 61-40 KKT
Kierros 10 29.1-8.2
GoGo 56-49 Akilles Gubet
Punasalamat 61-56 TaNMKY
HKT III 49-53 TaKoJo OB
HNMKY-68 49-77 BIBCA
BC-ESPOO 70-46 KKT
Kierros 11 9.-18.2
Akilles Gubet 76-44 HNMKY-68
TaNMKY 69-48 BC-ESPOO
BIBCA 79-45 HKT III
Punasalamat 62-54 TaKoJo OB
KKT 35-68 GoGo
Kierros 12 19.2-28.2
TaKoJo OB 62-65 BIBCA
TaNMKY 51-42 GoGo
Akilles Gubet 56-54 BC-ESPOO
HNMKY-68 59-49 HKT III
KKT 60-55 Punasalamat
Kierros 13 1.-10.3
Punasalamat 54-44 Akilles Gubet
HNMKY-68 36-39 BC-ESPOO
GoGo 62-69 BIBCA
TaKoJo OB 62-67 TaNMKY
HKT III 73-36 KKT
Kierros 14 11-20.3
BC-ESPOO 53-72 GoGo
BIBCA 91-45 Punasalamat
TaKoJo OB 56-34 HNMKY-68
HKT III 67-59 Akilles Gubet
KKT 61-69 TaNMKY
Kierros 15 21.3-1.4
Akilles Gubet 67-56 TaKoJo OB
BC-ESPOO 95-46 Punasalamat
GoGo 105-35 HKT III
TaNMKY 66-40 HNMKY-68
BIBCA 92-53 KKT
Kierros 16 2.-12.4
Akilles Gubet 49-56 TaNMKY
GoGo 62-35 HNMKY-68
Punasalamat 53-60 HKT III
BC-ESPOO 66-74 BIBCA
TaKoJo OB 91-42 KKT
Kierros 17 13-22.4
HNMKY-68 33-59 Punasalamat
HKT III 55-69 BC-ESPOO
GoGo 76-60 TaKoJo OB
BIBCA TaNMKY
Akilles Gubet 54-39 KKT
Kierros 18 23.4-5.5
BIBCA 74-47 Akilles Gubet
Punasalamat 54-61 GoGo
TaNMKY 67-35 HKT III
BC-ESPOO 60-33 TaKoJo OB
KKT 45-61 HNMKY-68
Loppuottelu: 2 parasta 10.5.2014
Espoon mestareita