Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2013 tulokset

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2012-2013 28.4.2013
Sarjan finaali  Gogo- TaNMKY pelataan lauantaina 11.5 klo 14.00
Tapiolan Urheiluhallilla
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Gogo 16 15 1 30
TaNMKY 16 13 3 26
HKT III 16 11 5 22
BC Espoo 15 9 6 18
PuSa 16 7 9 14
Takojo OB 16 5 11 10
AG 16 4 12 8
HNMKY-68 16 4 12 8
KKT 15 3 12 6
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 24.9-3.10
HKT III 53-65 Gogo
BC Espoo 44-41 HNMKY-68
PuSa 62-28 AG
TaNMKY 49-35 Takojo OB
Kierros 2 4.-13.10
Takojo OB 65-36 PuSa
AG 37-44 BC Espoo
HNMKY-68 58-53 HKT III
Gogo 61-56 KKT
Kierros 3 14-23.10
KKT 36-59 HNMKY-68
HKT III 61-44 AG
BC Espoo 47-39 Takojo OB
PuSa 54-62 TaNMKY
Kierros 4 24.10-4.11
TaNMKY 81-54 BC Espoo
Takojo OB 51-54 HKT III
AG 25-46 KKT
HNMKY-68 44-52 Gogo
Kierros 5 5.-14.11.
Gogo 63-36 AG
KKT 61-62 Takojo OB
HKT III 52-57 TaNMKY
BC Espoo 65-53 PuSa
Kierros 6 15.-24.11
PuSa 51-54 HKT III
TaNMKY 93-48 KKT
Takojo OB 42-58 Gogo
AG 66-57 HNMKY-68
Kierros 7 25.11-9.12
HNMKY-68 58-46 Takojo OB
Gogo 67-55 TaNMKY
KKT 37-60 PuSa
HKT III 59-51 BC Espoo
Kierros 8 7-18.1.2013
BC Espoo 60-54 KKT
PuSa 59-65 Gogo
TaNMKY 79-48 HNMKY-68
Takojo OB 51-26 AG
Kierros 9 19.-28.1
AG 48-87 TaNMKY
HNMKY-68 42-37 PuSa
Gogo 63-57 BC Espoo
KKT 42-67 HKT III
Kierros 10 29.1-8.2
Gogo 86-81 HKT III
HNMKY-68 50-59 BC Espoo
AG 70-41 PuSa
Takojo OB 44-55 TaNMKY
Kierros 11 9.-18.2
PuSa 62-50 Takojo OB
BC Espoo 69-51 AG
HKT III 71-61 HNMKY-68
KKT 54-73 Gogo
Kierros 12 19.2-28.2
HNMKY-68 53-62 KKT
AG 39-49 HKT III
Takojo OB 40-47 BC Espoo
TaNMKY 90-66 PuSa
Kierros 13 1.-10.3
BC Espoo 65-53 TaNMKY
HKT III 74-51 Takojo OB
KKT 50-75 AG
Gogo 89-46 HNMKY-68
Kierros 14 11-20.3
AG 54-65 Gogo
Takojo OB 39-49 KKT
TaNMKY 63-62 HKT III
PuSa 75-65 BC Espoo
Kierros 15 21.3-1.4
HKT III 65-62 PuSa
KKT 41-70 TaNMKY
Gogo 60-47 Takojo OB
HNMKY-68 42-83 AG
Kierros 16 2.-12.4
Takojo OB 59-45 HNMKY-68
TaNMKY 60-61 Gogo
PuSa 83-52 KKT
BC Espoo 52-53 HKT III
Kierros 17 13-22.4
KKT BC Espoo
Gogo 59-66 PuSa
HNMKY-68 45-85 TaNMKY
AG 39-60 Takojo OB
Kierros 18 23.4-5.5
TaNMKY 52-32 AG
PuSa 94-32 HNMKY-68
BC Espoo 46-58 Gogo
HKT III 67-56 KKT
Espoon mestareita