Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2012 tulokset

KAUSI 2011-12

Kaudella 2011-2012 mukana ovat AG, BC Espoo, Gogo, HKT III,HNMKY-68, KKT, Punasalamat, Takojo Old Boys ja TaNMKY.

Sarjan mestaruus ratkesi 2 parhaan finaalissa 5.5.2012 Honkahallilla. Mestariksi selviytyi TaNMKY numeroin 75-50. Pisteiden tekijät TaNMKY: Aatu 34, Rände 26, Juha 8, Kake 4 Jorma 2, Hassan 1. Gogo: Malen 16, Timppa 12, Dani 8, Ismo 4, Esa 4, Tomppa 4, Illi 1, Jurso 1.

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2011-2012 10.5.2012
Sarjan finaali (2 parasta) pelataan lauantaina 5.5 klo 14.00 Honkahallilla.
GoGo-TaNMKY
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
TaNMKY 16 14 2 28
Gogo 16 14 2 28
BC Espoo 16 13 3 26
HKT III 16 7 9 14
PuSa 16 7 9 14
Takojo OB 16 6 10 12
HNMKY-68 16 6 10 12
AG 16 4 11 8
KKT 16 1 14 2
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 1.-11.10
BC Espoo 44-55 Gogo
KKT 49-67 HNMKY-68
AG 41-73 TaNMKY
PuSa 60-45 Takojo OB
Kierros 2 12.-22.10
Takojo OB 66-50 AG
TaNMKY 66-38 KKT
HNMKY-68 57-66 BC Espoo
Gogo 66-53 HKT III
Kierros 3 23.10-2.11
HKT III 68-48 HNMKY-68
BC Espoo 54-49 TaNMKY
KKT 58-55 Takojo OB
AG 54-36 PuSa
Kierros 4 3.-13.11
PuSa 75-48 KKT
Takojo OB 59-76 BC Espoo
TaNMKY 63-38 HKT III
HNMKY-68 43-63 Gogo
Kierros 5 14.-24.11.
Gogo 48-77 TaNMKY
HKT III 50-39 Takojo OB
BC Espoo 77-29 PuSa
KKT 41-48 AG
Kierros 6 25.11-4.12
AG 42-64 BC Espoo
PuSa 71-59 HKT III
Takojo OB 43-70 Gogo
TaNMKY 82-46 HNMKY-68
Kierros 7 5.-15.12
HNMKY-68 50-42 Takojo OB
Gogo 67-49 PuSa
HKT III 19-12 AG
BC Espoo 89-68 KKT
Kierros 8 9-19.1.2012
KKT 49-62 HKT III
AG 44-65 Gogo
PuSa 57-55 HNMKY-68
Takojo OB 55-70 TaNMKY
Kierros 9 20.-30.1
TaNMKY 55-52 PuSa
HNMKY-68 33-39 AG
Gogo 73-42 KKT
HKT III 69-78 BC Espoo
Kierros 10 31.1-9.2
Gogo 63-57 BC Espoo
HNMKY-68 64-56 KKT
TaNMKY 20-0 AG
Takojo OB 61-54 PuSa
Kierros 11 10-20.2
AG 46-68 Takojo OB
KKT 51-55 TaNMKY
BC Espoo 71-51 HNMKY-68
HKT III 56-68 Gogo
Kierros 12 21.2-1.3
HNMKY-68 57-43 HKT III
TaNMKY 58-46 BC Espoo
Takojo OB 55-54 KKT
PuSa 77-48 AG
Kierros 13 2.-12.3
KKT 57-70 PuSa
BC Espoo 72-39 Takojo OB
HKT III 66-81 TaNMKY
Gogo 82-57 HNMKY-68
Kierros 14 13-23.3
TaNMKY 60-54 Gogo
Takojo OB 59-51 HKT III
PuSa 52-71 BC Espoo
AG 43-36 KKT
Kierros 15 24.3-1.4
BC Espoo 53-30 AG
HKT III 73-61 PuSa
Gogo 62-50 Takojo OB
HNMKY-68 46-71 TaNMKY
Kierros 16 2.-12.4
Takojo OB 65-58 HNMKY-68
PuSa 61-102 Gogo
AG 50-53 HKT III
KKT 52-74 BC Espoo
Kierros 17 13-22.4
HKT III 90-45 KKT
Gogo 56-37 AG
HNMKY-68 74-64 PuSa
TaNMKY 58-43 Takojo OB
Kierros 18 23-31.4
PuSa 20-0 TaNMKY
AG 39-46 HNMKY-68
KKT 49-77 Gogo
BC Espoo 71-52 HKT III
Espoon mestareita