Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2011 tulokset

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2010-2011 28.4.2011
SARJATAULUKKO
Loppuottelu  lauantaina 7.5 klo 14.00  Tapiolan koululla.
BC Espoo- TaNMKY
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
BC Espoo 16 15 1 30
TaNMKY 16 11 5 22
HKT III 16 10 6 20
Gogo 16 9 7 18
Takojo OB 16 9 7 18
PuSa 16 8 8 16
HNMKY-68 16 7 9 14
AG 16 3 13 6
KKT 16 0 16 0
Koti Vieras
Kierros 1 20.9-30.9
TaNMKY 73-57 PuSa
HNMKY-68 70-43 AG
Gogo 81-34 KKT
HKT III  79-34 BC Espoo
Kierros 2 1.10-10.10
KKT 48-73 HKT III
AG 46-65 Gogo
PuSa 69-48 HNMKY-68
Takojo OB 54-48 TaNMKY
Kierros 3 11.10-21.10
HNMKY-68 50-52 Takojo OB
Gogo 54-67 PuSa
HKT III 70-37 AG
BC Espoo 69-17 KKT
Kierros 4 22-31.10
AG 33-83 BC Espoo
PuSa 61-76 HKT III
Takojo OB 52-46 Gogo
TaNMKY 72–36 HNMKY-68
Kierros 5 1-11.11.
Gogo 41-70 TaNMKY
HKT III 63-38 Takojo OB
BC Espoo 61-44 PuSa
KKT 63-76 AG
Kierros 6 12-22.11
PuSa 79-53 KKT
Takojo OB 35-57 BC Espoo
TaNMKY 70-57 HKT III
HNMKY-68 65-66 Gogo
Kierros 7 23.11-2.12
HKT III 66-52 HNMKY-68
BC Espoo 55-30 TaNMKY
KKT 38-75 Takojo OB
AG 39-78 PuSa
Kierros 8 3-13.12
Takojo OB 75-35 AG
TaNMKY 87-46 KKT
HNMKY-68 52-65 BC Espoo
Gogo 67-61 HKT III
Kierros 9 10-20.1
BC Espoo 71-55 Gogo
KKT 39-54 HNMKY-68
AG 45-67 TaNMKY
PuSa 72-47 Takojo OB
Kierros 10 21.1-31.1
PuSa 51-54 TaNMKY
AG 48-57 HNMKY-68
KKT 48-75 Gogo
BC Espoo 58-28 HKT III
Kierros 11 1.11.2002
HKT III 71-51 KKT
Gogo 55-35 AG arvio
HNMKY-68 57-67 PuSa
TaNMKY 50-46 Takojo OB
Kierros 12 12-22.2
Takojo OB 78-34 HNMKY-68
PuSa 64-74 Gogo
AG 48-54 HKT III
KKT 36-70 BC Espoo
Kierros 13 23.2-5.3
BC Espoo 93-43 AG
HKT III 80-58 PuSa
Gogo 63-43 Takojo OB
HNMKY-68 55-47 TaNMKY
Kierros 14 6-16.3
TaNMKY 49-36 Gogo
Takojo OB 47-45 HKT III
PuSa 49-95 BC Espoo
AG 20-0 KKT
Kierros 15 17-27.3
KKT 36-53 PuSa
BC Espoo 53-40 Takojo OB
HKT III 54-47 TaNMKY
Gogo 62-66 HNMKY-68
Kierros 16 28.3-7.4
HNMKY-68 63-59 HKT III
TaNMKY 47-69 BC Espoo
Takojo OB 65-47 KKT
PuSa 99-49 AG
Kierros 17 8-18.4
AG 46-44 Takojo OB
KKT 53-76 TaNMKY
BC Espoo 72-54 HNMKY-68
HKT III 55-65 Gogo
Kierros 18 19-29.4
Gogo 48-75 BC Espoo
HNMKY-68 73-47 KKT
TaNMKY 69-35 AG
Takojo OB 59-52 PuSa
Espoon mestareita