Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

S50 vuoden 2009 tulokset

Sarja 50   2008-2009
SARJAN FINAALI:
Finaali pelattiin  lauantaina 25.4 Tapiolan koululla. Finalisteina TaNMKY ja HKT III
Ottelu oli TaNMKY:n ylivoimaa HKT:n pelin takerrellessa, Tulos 76-32 TaNMKY:n hyväksi.
Pisteet TaNMKY: Aatu 18, Punski 13, Rände 12, Kake 9, Migi 6, Esa 6, Sube , Väiski 5, Juha 2
Pisteet HKT III: Raga 10, Tapsa 9, Jusa 6, Klaba 3, Ile 2, Pera 2
Kauden 3 parasta:
1. TaNMKY
2. HKT III
3. BC Espoo
SARJATILANNE 2008/2009 
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
TaNMKY 16 15 1 30
HKT III 16 12 4 24
BC Espoo 16 10 6 20
Gogo 16 10 6 20
Punasalamat 16 9 7 18
Namika-68 16 8 8 16
TöPa 16 6 10 12
Akilles Gubet 16 2 14 4
KKT 16 0 15 0
Otteluohjelma
Kierros 1 15.9-25.9
TaNMKY 76-42 Gogo
TöPa 57-79 HKT III
PuSa 94-53 KKT
AG 45-82 BC Espoo
Kierros 2 26.9-5.10
KKT 48-50 AG
HKT III  77-65 PuSa
Gogo 73-51 TöPa
Namika -68 48-89 TaNMKY
Kierros 3 6-16.10
TöPa 36-68 Namika -68
Pusa 74-55 Gogo
AG 55-65 HKT III
BC Espoo 100-46 KKT
Kierros 4 17-27.10
HKT III 75-68 BC Espoo
GoGo 75-47 AG
Namika -68 73-71 Pusa
TaNMKY 73-61 TöPa
Kierros 5 28.10-7.11
Pusa 80-87 TaNMKY
AG 58-77 Namika -68
BC Espoo 71-74 GoGo
KKT 30-64 HKT III
Kierros 6 8-18.11
GoGo 68-43 KKT
Namika -68 65-98 BC Espoo
TaNMKY 72-41 AG
TöPa 45-63 Pusa
Kierros 7 19.11-29.11
AG 60-70 TöPa
BC Espoo 62-81 TaNMKY
KKT 37-56 Namika -68
HKT III 58-57 GoGo
Kierros 8 30.11-9.12
Namika -68 50-58 HKT III
TaNMKY 63-39 KKT
TöPa 80-42 BC Espoo
Pusa 58-56 AG
Kierros 9 10.12-10.1
BC Espoo 75-42 Pusa
KKT 45-69 TöPa
HKT III 63-70 TaNMKY
GoGo 85-57 Namika -68
Kierros 10 11.1-21.1
Gogo 50-45 TaNMKY
HKT III 84-40 TöPa
KKT 50-76 PuSa
BC Espoo 86-67 AG
Kierros 11 22.1-1.2
AG 62-45 KKT
PuSa 45-78 HKT III
TöPa 52-41 Gogo
TaNMKY 59-52 Namika -68
Kierros 12 2.2-12.2
Namika -68 59-49 TöPa
Gogo 43-67 Pusa
HKT III 98-46 AG
KKT 30-81 BC Espoo
Kierros 13 13.2-23.2
BC Espoo 70-58 HKT III
AG 52-87 GoGo
Pusa 60-88 Namika -68
TöPa 55-78 TaNMKY
Kierros 14 24.2-5.3
TaNMKY 63-48 Pusa
Namika -68 84-57 AG
GoGo 53-64 BC Espoo
HKT III 78-48 KKT
Kierros 15 6.3-16.3
KKT 42-68 GoGo
BC Espoo 77-45 Namika -68
AG 50-76 TaNMKY
Pusa 97-64 TöPa
Kierros 16 17.3-27.3
TöPa 64-39 AG
TaNMKY 67-57 BC Espoo
Namika -68 56-51 KKT
GoGo 53-46 HKT III
Kierros 17 28.3-7.4
HKT III 79-66 Namika -68
KKT 57-86 TaNMKY
BC Espoo 79-51 TöPa
AG 56-76 Pusa
Kierros 18 8.4-20.4
Pusa 20-0 BC Espoo
TöPa 67-47 KKT
TaNMKY 76-32 HKT III
Namika -68 42-65 GoGo
Loppuottelu: 2 parasta la 25.4.2009 Tapiolan koululla
Tulokset ja kommentit osoitteella : akilles(miuku)espoonakilles.fi
Päivitetty 15.5.09
Espoon mestareita