Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

Tomi

S50 vuoden 2007 tulokset

Pääkaupunkiseudun

50-sarja

Sarjaohjelma 06-07 22.10.2006
Viikot 37-39/06, kierros 1
Akilles 70-54 LiiHou
KKT 37-59 TaNMKY
PuSa HKT3
BC Espoo 53-62 TöPa
Viikot 40-41/06, kierros 2
KKT 49-61 Akilles
TöPa 58-47 LiiHou
TaNMKY PuSa
HKT3 91-70 BC Espoo
Viikot 42-43/06, kierros 3
Akilles 54-68- PuSa
LiiHou KKT
BC Espoo TaNMKY
HKT3 TöPa
Viikot 44-45/06, kierros 4
BC Espoo Akilles
PuSa LiiHou
TöPa KKT
TaNMKY HKT3
Viikot 46-47/06, kierros 5
Akilles HKT3
LiiHou BC Espoo
KKT PuSa
TaNMKY TöPa
Viikot 48-49/06, kierros 6
TaNMKY Akilles
HKT3 LiiHou
BC Espoo KKT
TöPa PuSa
Viikot 50-51/06, kierros 7
Akilles TöPa
LiiHou TaNMKY
KKT HKT3
PuSa BC Espoo
Viikot 2-3/07, kierros 8
LiiHou Akilles
TaNMKY KKT
HKT3 PuSa
TöPa BC Espoo
Viikot 4-5/07, kierros 9
Akilles KKT
LiiHou TöPa
PuSa TaNMKY
BC Espoo HKT3
Viikot 6-7/07, kierros 10
PuSa Akilles
KKT LiiHou
TaNMKY BC Espoo
TöPa HKT3
Viikot 8-9/07, kierros 11
Akilles BC Espoo
LiiHou PuSa
KKT TöPa
HKT3 TaNMKY
Viikot 10-11/07, kierros 12 yokirjoitukset viikot 11-12
HKT3 Akilles
BC Espoo LiiHou
PuSa KKT
TöPa TaNMKY
Viikot 12-13/07, kierros 13 yokirjoitukset viikot 11-12
Akilles TaNMKY
LiiHou HKT3
KKT BC Espoo
PuSa TöPa
Viikot 14-15/07, kierros 14
TöPa Akilles
TaNMKY LiiHou
HKT3 KKT
BC Espoo PuSa

Tulokset lähetetään osoitteella akilles(miuku)espoonakilles.fi.

S50 vuoden 2006 tulokset

Sarjaohjelma 2005/2006 M50

Tulokset 2005/2006

Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
TaNMKY

12

12

0

24

Punasalamat

11

8

3

16

TöPa

12

7

5

14

AG

12

5

7

10

BC Espoo

11

5

6

10

KKT

12

3

9

6

Liituhousut

12

1

11

2

Kierros 1, 26.09 – 09.10

Kotijoukkue – vierasjoukkue

PuSa – A Gubet  94-68
LiiHou -KKT  39-52
BC Espoo -TöPa  105-57
huilaa TaNMKY

Kierros 2 , 10.10-23.10

A Gubet -KKT  46-42
TöPa -LiiHou  69-40
TaNMKY -BC Espoo  64-51
huilaa PuSa

Kierros 3 , 24.10- 6.11

TöPa -A Gubet  64-53
KKT -PuSa  41-65
LiiHou -TaNMKY  31-62
huilaa BC Espoo

Kierros 4 , 7.11 – 20.11

TaNMKY – A Gubet  62-54
PuSa -TöPa  79-65
BC Espoo -LiiHou  72-60
huilaa KKT

Kierros 5 , 21.11-4.12

BC Espoo -A Gubet 57-68
TaNMKY -PuSa  82-59
TöPa -KKT  71-38
huilaa LiiHou

Kierros 6 , 5.12-18.12

LiiHou – A Gubet  36-29
PuSa -BC Espoo  102-60
TaNMKY – KKT 55-35
huilaa TöPa

Kierros 7 , 2.01-22.01

LiiHou -PuSa  53-73
KKT -BC Espoo 32-56
TaNMKY -TöPa  47-38
huilaa A Gubet

Kierros 8 , 23.01 – 05.02

A Gubet -PuSa  58-90
KKT -LiiHou  51-26
TöPa BC Espoo  73-53
huilaa TaNMKY

Kierros 9 , 06.02 – 19.02

KKT -A Gubet  50-58
LiiHou -TöPa  44-51
BC Espoo -TaNMKY  64-71
huilaa PuSa

Kierros 10 , 20.02 – 12.03

A Gubet -TöPa  48-74
PuSa -KKT  63-67
TaNMKY -LiiHou  83-43
huilaa BC Espoo

Kierros 11 , 13.03 – 26.03 yo-kirjoitukset 13-29.03

A Gubet – TaNMKY  56-85
TöPa -PuSa  63-69
LiiHou BC Espoo  65-74
huilaa KKT

Kierros 12 , 27.03 – 9.04

A Gubet BC Espoo  20-0
PuSa -TaNMKY  56-59
KKT -TöPa  41-58
huilaa LiiHou

Kierros 13 , 10.04 – 23.04

A Gubet – LiiHou  20-0
BC Espoo -PuSa
KKT – TaNMKY  39-67
huilaa TöPa

Kierros 14 , 24.04 – 7.05

PuSa -LiiHou  89-66
BC Espoo -KKT  76-57
TöPa -TaNMKY  43-55
huilaa A Gubet

Tulokset: akilles@espoonakilles.fi

 

Päivitetty: 22.05.2006

 

S50 vuoden 2005 tulokset

Sarjaohjelma 2004/2005 M50

 

Kierros 1, 20.09 – 03.10

Kotijoukkue – vierasjoukkue

BC Espoo -TaNMKY  51-57
TöPa -AG 75-43
KKT -Punasalamat 42-65

Kierros 2 , 04.10-24.10

BC Espoo -Punasalamat  53-78
TaNMKY -TöPa  51-47
AG -KKT  62-47

Kierros 3 , 25.10- 14.11

KKT -TaNMKY  26-65
TöPa -BC Espoo  72-71
Punasalamat -AG

101-56

Kierros 4 , 15.11 – 05.12

BC Espoo -KKT  100-56
TaNMKY -AG

40-39

TöPa -Punasalamat

62-85

Kierros 5 , 06.12-23.01

Punasalamat -TaNMKY  67-60
AG – BC Espoo  50-65
KKT -TöPa  36-43

Kierros 6 , 24.01-13.02

TaNMKY -BC Espoo  74-58
AG -TöPa  61-76
Punasalamat -KKT  88-51

Kierros 7 , 14.02 – 06.03 talviloma 21.02-27.2

Punasalamat – BC Espoo  99-57
TöPa -TaNMKY  20-0
KKT -AG  41-35

Kierros 8 , 07.03 – 27.03

TaNMKY -KKT  79-34
BC Espoo -TöPa  63-59
AG -Punasalamat  46-84

Kierros 9 , 28.03 – 17.04 yo-kirjoitukset 14-1.04

KKT -BC Espoo  38-62
AG -TaNMKY  42-61
Punasalamat -TöPa  79-59

Kierros 10 , 18.04 – 01.05

TaNMKY -Punasalamat  69-62
BC Espoo -AG  71-64
TöPa -KKT  69-48

Tulokset: akilles@espoonakilles.fi

 

S50 vuoden 2004 tulokset

Sarjaohjelma M50

 

Kierros 1, 22.09 – 5.10
TöPa AG

48-55

KKT BC Espoo

51-75

TaNMKY Punasalamat

73-41

Kierros 2 , 6.10-26.10
TaNMKY TöPa

61-40

AG KKT

55-38

Punasalamat BC Espoo

79-59

Kierros 3 , 27.10- 16.11
Punasalamat AG

69-56

KKT TöPa

35-54

TaNMKY BC Espoo

63-57

Kierros 4 , 17.11 – 7.12
TöPa Punasalamat

51-66

AG BC Espoo

49-46

KKT TaNMKY

34-61

Kierros 5 , 8.12-11.01
TaNMKY AG

69-50

BC Espoo TöPa
Punasalamat KKT

78-40

Kierros 6 , 12.01-1.02
AG TöPa

85-64

BC Espoo KKT

67-55

Punasalamat TaNMKY

49-45

Kierros 7 , 2.02 – 21.02 hiihtoloma 16.02-20.2
TöPa TaNMKY

51-79

KKT AG

48-45

BC Espoo Punasalamat
Kierros 8 , 22.02 – 14.03
AG Punasalamat

78-44

TöPa KKT
BC Espoo TaNMKY

57-88

Kierros 9 , 15.03 – 4.04 yo-kirjoitukset 15-29.03
Punasalamat TöPa

63-59

BC Espoo AG

xx-xx+5

TaNMKY KKT

66-39

Kierros 10 , 5.04 – 25.04
AG TaNMKY

50-69

TöPa BC Espoo

80-55

KKT Punasalamat

47-62

Tulokset: raimono@suomi24.fi

S50 vuoden 2003 tulokset

KEVÄTKAUSI 2003

vk 1-3 (1-19.01) Kierros 1

TöPa – BC ESpoo 41 – 47 (10-14, 10-12, 13-12, 8-9)

AG – Punasalamat 77-68

Lepää TaNMKY

vk 4-6 (20.01-09.2) Kierros 2

AG – TöPa 60-47

Punasalamat – TaNMKY 57-88

Lepää BC Espoo

vk 7-9 (10.2-02.3) Kierros 3

TöPa – TaNMKY 78-69 (24-16, 19-18, 22-15, 13-20)

BC Espoo – AG 50-80

Lepää Punasalamat

vk 10-12 (3.3-23.3) Kierros 4

Punasalamat – TöPa 85-66

TaNMKY – BC Espoo 63-45 (30-21)

Lepää AG

vk 13-15 (24.3-13.4) Kierros 5

BC Espoo – Punasalamat

TaNMKY – AG 70-60 (26-36)

Lepää TöPa


Päivitetty 14.04.03.

Huom. Yo-kirjoitukset 17.3-31.3 saattavat vaikuttaa ohjelmaan.

 

Kisis

Holopainen Juha-Matti 1960

Kirjavainen Arto 1956

Leinonen Jukka 1957

Lönnfors Paul 1963

Mikkonen Keijo 1955

Peltonen Juha 1962

Poutanen Markku 1957

Salmi Jari 1962

Schönberg Erkka 1960

Surojegin Eddie 1951

Tammi Jori 1958

Tanner Mikko 1964

Tikkanen Paavo 1959

Toppinen Timo 1959

Viskari Reijo 1957

S35 vuoden 2013 tulokset

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN   35-SARJA
KAUSI 2012-2013
Sarjan finaali Takojo-AG pelataan lauantaina 11.5.2013 klo 15.30
Tapiolan Urheiluhallilla
SARJATAULUKKO Tulokset lähetetään osoitteella:
18.4.2013 sarja35(miuku)espookoris.net
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Takojo 7 7 0 14
AG 8 4 4 8
Honkarit 8 4 4 8
Koritontut 7 2 5 4
Gogo 6 1 5 2
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 4.-23.10
GoGo 50-60 Honkarit
TaKoJo 67-50 Koritontut
Kierros 2 24.10-4.11
Koritontut 52-66 AG
Honkarit 43-59 TaKoJo
Kierros 3 5.-14.11
AG 57-94 GoGo
Koritontut 52-63 Honkarit
Kierros 4 15.-24.11
Honkarit 71-67 AG
GoGo TaKoJo
Kierros 5 25.11-16.12
AG 40-79 Takojo
Koritontut 103-58 GoGo
Kierros 6 7.1-28.1
Honkarit 64-45 GoGo
Koritontut 58-72 TaKoJo
Kierros 7 29.1-8.2
AG 53-45 Koritontut
TaKoJo 40-0 Honkarit
Kierros 8 9.2-28.2
GoGo 64-69 AG
Honkarit 54-60 Koritontut
Kierros 9 1.3-20.3
AG 54-50 Honkarit
TaKoJo 72-53 GoGo
Kierros 10 21.3-12.4
TaKoJo 64-53 AG
GoGO Koritontut
Loppuottelu 11.5. klo 15.30

S35 vuoden 2012 tulokset

KAUSI 2011-2012

  1. kaudella mukana olivat: Akilles Gubet, Bibca, Gogo, Honkarit, Leppävaarit, Malibu ja Takojo.

Loppuottelu Lepy faijat- Honkarit pelattiin lauantaina 5.5. 2012. Honkahallilla. Voittajaksi selviytyi Leppy faijat numeroin 83-38 (47-17). Pistemiehinä kunnostautuivat: Lepy faijat:Janne S 30, Jari 19, Miika 9, Kippari 9, Pete 8, Janne T 6 ja Peetu 2. Honkarit: Olli 12, Mika 12, Jarkko 8, Ahvenainen 2, Rantala 2 ja Anssi 2

 

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN 35-SARJA
KAUSI 2011-2012
Sarjan finaali (2 parasta) pelataan lauantaina 5.5 klo 15.30 Honkahallilla.
Lepyn Faijat – Honkarit
SARJATAULUKKO Tulokset lähetetään osoitteella:
sarja35(miuku)espookoris.net
25.4.2012
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Lepyn Faijat 10 9 1 18
Honkarit 13 7 6 14
Malibu 11 7 4 14
Gogo 13 7 6 14
AG 14 6 8 12
Koritontut 9 5 4 10
Bibca 10 3 7 6
Takojo 13 1 12 0
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 28.9-9.10
Honkarit 68-50 GOGO
Takojo 47-67 Bibca
Malibu 79-75 Lepyn Faijat
Koritontut 71-61 AG
Kierros 2 10.-23.10
GOGO 66-82 Malibu
Akilles 89-76 Takojo
Lepyn Faijat 73-66 Honkarit
Koritontut 40-52 Malibu
Kierros 3 24.-2.11
Lepyn Faijat 83-60 GOGO
Akilles 68-76 Bibca
Honkarit 48-41 Malibu
GOGO 62-40 Koritontut
Kierros 4 3.-13.11
Malibu 72-63 TaKoJo
Lepyn Faijat 61-54 Bibca
Honkarit 75-67 Akilles
Koritontut 59-28 TaKoJo
Kierros 5 14.-24.11
GOGO 55-43 TaKoJo
Bibca Honkarit
Akilles 66-95 Lepyn Faijat
Koritontut 58-54 Honkarit
Kierros 6 25.11-4.12
Malibu 64-80 Akilles
GOGO 90-74 Bibca
Takojo 34-56 Honkarit
Malibu 70-74 Koritontut
Kierros 7 5.12-21.12
Bibca Malibu
GOGO 66-45 Akilles
TaKoJo 48-72 Lepyn Faijat
Kierros 8 9.-22.1.2012
GOGO 59-56 Honkarit
Bibca 56-35 Takojo
Lepyn Faijat Malibu
Akilles 58-52 Koritontut
Kierros 9 23.1-1.2.
Malibu 86-59 GOGO
Honkarit 46-64 Lepyn Faijat
TaKojo 45-83 Akilles
Kierros 10 2.-12.2.
GOGO 67-94 Lepyn Faijat
Bibca 0-20 Akilles
Malibu 70-40 Honkarit
Koritontut 71-66 GOGO
Kierros 11 13.-26.2.
TaKoJo 20-0 Malibu
Bibca 0-20 Lepyn Faijat
Akilles 68-59 Honkarit
Kierros 12 27.2-11.3.
TaKoJo 50-65 GOGO
Honkarit 64-51 Bibca
Lepyn Faijat 87-80 Akilles
Kierros 13 12.-20.3.
Akilles 62-68 Malibu
Bibca 0-20 GOGO
Honkarit 56-46 Takojo
Kierros 14 21.3-8.4.
Malibu 74-57 Bibca
Akilles 67-84 GOGO
Lepyn Faijat TaKojo
Honkarit 47-46 Koritontut
Välierät 9.4-22.4.
Sarjan 1. Sarjan 4. Voittaja loppuotteluun
Lepyn Faijat 85-46 GOGO
Sarjan 2. Sarjan 3. Voittaja loppuotteluun
Malibu 57-64 Honkarit
Loppuottelu 5.5. klo 15.30 Honkahalli
Lepyn Faijat Honkarit

 

S35 vuoden 2011 tulokset

EspoonKorisSarja 2010– 2011     M35    

 

Kauden 2010-2011 loppuottelun voitti Kuntokoris,joka loppuottelussa voitti Akilles numeroin 71-65. Parhaat pistemiehehet: Kuntokoris: Olli 24p, Kellan 16, Janne A 10 ja Mika 7. Akilles: Vellu 18p, Maukka 13, Shepi 12 ja Pate 9.

 

 

 

SARJATILANNE             10.5.2011

 

Kuntokoris                       12                    9                    3                 18

Akilles                              12                    8,5                 3,5              17

TaKoJo                            12                    7                    5                 14

GoGo                                11                    7                    4                 14

Bibca                                10                    6,5                 3,5               13

Malibu                              12                    1                 11                   2

Nokia                                11                    1                 10                   2

 

Loppuottelu Tapiolassa 7.5. klo 15:30 Kuntokoris – Akilles 71-65 (39-35)

 

1. 5..-15.10. Akilles 64-69 GOGO
TaKoJo 71-53 NOKIA
Malibu   0-20 Bibca
2. 15..-26.10. GOGO 96-58 Malibu
TaKoJo 69-62 Akilles
NOKIA 47-72 Kuntokoris
3. 27.10.-5.11. NOKIA 72-108 GOGO
Akilles 85-69 Bibca
Kuntokoris 63-57 ja Malibu
4. 6.11.-16.11. Malibu 59-68 TaKoJo
Bibca NOKIA
Akilles 69-55 Kuntokoris
5. 17.-27.11. GOGO 67-46 TaKoJo
Bibca 38-79 Kuntokoris
Akilles 66-49 NOKIA
6. 28.11.- 6.12. Malibu 71-80 Akilles
GOGO 61-65 ja Kuntokoris
Bibca 54-74 TaKoJo
7. 7.12.- 17.12. Malibu  74-52 NOKIA
GOGO  69-79 Bibca
TaKoJo  46-40 Kuntokoris
8. 11..-21.1. GOGO  61-64 Akilles
NOKIA  54-58 TaKoJo
Bibca  80-42 Malibu
9. 22.1.-2.2. Kuntokoris  86-38 NOKIA
Malibu  76-83 GOGO
Akilles  67-57 TaKoJo
10. 2..-12.2. GOGO  70-62 NOKIA
Bibca  54-54 Akilles
Malibu   0-20 Kuntokoris
11. 13.-23.2. TaKoJo  20-0 Malibu
NOKIA  53-73 Bibca
Kuntokoris  70-64 Akilles
12. 24.2.-8.3. TaKoJo  50-64 GOGO
Kuntokoris 64-76 Bibca
NOKIA  58-75 Akilles
13. 9..-19.3. Akilles   20-0 Malibu
Kuntokoris  72-66 GOGO
TaKoJo  51-58 Bibca
 

14. 20.3. – NOKIA  20-0 Malibu
Bibca GOGO
Kuntokoris  75-46 TaKoJo

S35 vuoden 2010 tulokset

Mestaruusottelu 24.4. 2010   Akilles-Malibu 70-73
Akilles: Vellu 26, Sepi 23, Pate 14, Sauli 7
Malibu: Tanskanen 19, Peetu 13, Honkkis 12,Kimi 8, Frank 7, Montzi 6,Hippo 4, Mikko 1
Sarjataulukko Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
AG 12 10 2 20
Malibu 12 9 3 18
Bibca 12 8 4 16
Kuntokoris 12 7 5 14
Gogo 12 3 9 6
Nokia 12 3 9 6
Takojo 12 2 10 4
KIERROS Koti Vieras
1. 25.9.-4.10. NOKIA 70-87 Malibu
Bibca 66-60 GOGO
Kuntokoris 65-61 TaKoJo
2. 5..-15.10. Akilles 84-61 GOGO
TaKoJo 42-71 NOKIA
Malibu 86-47 Bibca
3. 15..-26.10. GOGO 44-51 Malibu
TaKoJo 39-70 Akilles
NOKIA 56-48 Kuntokoris
4. 27.10.-5.11. NOKIA 60-57 GOGO
Akilles 72-76 Bibca
Kuntokoris 59-81 Malibu
5. 6.11.-16.11. Malibu 101-56 TaKoJo
Bibca 82-54 NOKIA
Akilles 64-88 Kuntokoris
6. 17.-27.11. GOGO 91-26 TaKoJo
Bibca 72-61 Kuntokoris
Akilles 75-57 NOKIA
7. 28.11.- 6.12. Malibu 57-95 Akilles
GOGO 54-64 Kuntokoris
Bibca 70-40 TaKoJo
8. 7.12.- 17.12. Malibu 87-70 NOKIA
GOGO 74-77 Bibca
TaKoJo 48-86 Kuntokoris
9. 11..-21.1. GOGO 78-82 Akilles
NOKIA 38-82 TaKoJo
Bibca 0-20 Malibu
10. 22.1.-2.2. Kuntokoris 78-45 NOKIA
Malibu 106-71 GOGO
Akilles 56-54 TaKoJo
11. 2..-12.2. GOGO 83-54 NOKIA
Bibca 56-97 Akilles
Malibu 84-61 Kuntokoris
12. 13.-23.2. TaKoJo 20-0 Malibu
NOKIA 35-87 Bibca
Kuntokoris 71-73 Akilles
13. 24.2.-8.3. TaKoJo 39-61 GOGO
Kuntokoris 76-72 Bibca
NOKIA 68-81 Akilles
14. 9..-19.3. Akilles 20-0 Malibu
Kuntokoris 77-44 GOGO
TaKoJo 51-84 Bibca
Espoon mestareita