Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

Tomi

S60 vuoden 2016 tulokset

ESPOON KORISSARJA 2015-16  sarja 60V Päiv. 15.4.2016
OTTELUT VOITOT PISTEET
Tapiolan NMKY 60 6 5 10
PunaSalamat 60 6 4 8
HKT3 60 6 2 4
AkillesGubbet 60 6 1 2
KOTI VIERAS TULOS
SYYSKAUSI
la    2.4. AkillesGubbet 60 PunaSalamat 60 44-62
ma 2.11. HKT3 60 Tapiolan NMKY 60 45-49
to  8.10. Tapiolan NMKY 60 AkillesGubbet 60 66-41
la 14.11. PunaSalamat 60 HKT3 60 68-60
to  5.11. Tapiolan NMKY 60 PunaSalamat 60 60-44
ma 15.2. HKT3 60 AkillesGubbet 60 49-31
KEVÄTKAUSI
AkillesGubbet 60 HKT3 60 20-0
PunaSalamat 60 AkillesGubbet 60 47-39
pe  1.4. Tapiolan NMKY 60 HKT3 60 20-0
HKT3 60 PunaSalamat 60 67-32
su  3.4. PunaSalamat 60 Tapiolan NMKY 60 50-49
AkillesGubbet Tapiolan NMKY 60 0-20

S60 vuoden 2015 tulokset

Sarja 60

KAUSI 2014-15

Kaudella mukana ovat AG, HKT III, Punasalamat ja TaNMKY.

 

ESPOONSARJA 60V  päiv. 2.5.2015
    OTTELUT     PISTEET
TaNMKY 6 12
PuSa 5 6
HKT3 5 4
AG 6 0
SYYSKAUSI AkillesGubbet 60 PunaSalamat 60 48-56
HKT3 60 Tapiolan NMKY 60 52-56
Tapiolan NMKY 60 AkillesGubbet 60 56-46
PunaSalamat 60 HKT3 60
Tapiolan NMKY 60 PunaSalamat 60 57-42
HKT3 60 AkillesGubbet 60 62-43
KEVÄTKAUSI AkillesGubbet 60 HKT3 60 44-51
PunaSalamat 60 AkillesGubbet 60 74-52
Tapiolan NMKY 60 HKT3 60 81-29
HKT3 60 PunaSalamat 60 59-62
PunaSalamat 60 Tapiolan NMKY 60 43-60
AkillesGubbet Tapiolan NMKY 60 46-61

 

S60 vuoden 2014 tulokset

KAUSI 2013-14

Kaudella mukana ovat AG, HKT III, Punasalamat ja TaNMKY.

Ensimmäisen kauden sarjan voitti TaNMKY.

ESPOONSARJA 60 2013-2014 8.4.2014
01.10.13- 10.11.13 AkillesGubbet 60 PunaSalamat 60 46-67
01.10.13- 10.11.13 HKT3 60 Tapiolan NMKY 60 51-63
01.10.13- 10.11.13 PunaSalamat 60 HKT3 60 55-50
01.10.13- 10.11.13 Tapiolan NMKY 6 AkillesGubbet 60 49-28
11.11.13 – 02.02.14 Tapiolan NMKY 60 PunaSalamat 60 72-40
11.11.13 – 02.02.14 HKT3 60 AkillesGubbet 60 57-48
11.11.13 – 02.02.14 AkillesGubbet 60 HKT3 60 40-68
11.11.13 – 02.02.14 PunaSalamat 60 AkillesGubbet 60 57-44
03.02.14 – 27.04.14 Tapiolan NMKY 60 HKT3 60 20-0
03.02.14 – 27.04.14 HKT3 60 PunaSalamat 60 66-61
03.02.14 – 27.04.14 PunaSalamat 60 Tapiolan NMKY 60 59-66
03.02.14 – 27.04.14 AkillesGubbet Tapiolan NMKY 60 44-51

 

S50 vuoden 2016 tulokset

Finaali Tiistilän koulu 23.4.klo 14.00, Bibca – Abilar Hunks

Vuoden 2016 mestarit: Abilar Hunks

ESPOON KORISSARJA 2015-16 50V   19.4.2016  
         
  Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 16 16   32
Abilar Hunks 16 13 3 26
GoGo 16 9 7 18
Takojo 16 8 8 16
BC Espoo 16 8 8 16
Akilles Gubet 16 6 10 12
KKT 16 6 10 12
Namika -68 16 4 12 8
PuSa 16 2 14 4
         
         
SARJAOHJELMA        
Koti Vieras   Tulos  
Kierros 1   1.9-10.9    
PuSa Namika -68   61-36  
Bibca Akilles Gubet   88-48  
Takojo BC Espoo   60-54  
GoGo KKT   84-43  
         
Kierros 2   11.9-20.9.  
Abilar Hunks PuSa   59-46  
Namika -68 Bibca   16-44  
Akilles Gubet Takojo   37-81  
BC Espoo GoGo   60-54  
         
Kierros 3   21.9-30.9.  
KKT PuSa   48-45  
GoGo Abilar Hunks   43-65  
Bibca Takojo   50-46  
Namika -68 Akilles Gubet   52-73  
         
Kierros 4   1.10-10.10.  
BC Espoo KKT   45-26  
Abilar Hunks Namika -68   51-26  
PuSa Bibca   57-75  
Akilles Gubet GoGo   56-84  
         
Kierros 5   11.10-20.10.  
Takojo Abilar Hunks   37-68  
BC Espoo PuSa   71-48  
GoGo Namika -68   50-45  
KKT Bibca   42-82  
         
Kierros 6   21.10-31.10.  
Abilar Hunks KKT   58-51  
Akilles Gubet BC Espoo   70-71  
PuSa Takojo   39-101  
Bibca GoGo   83-35  
         
Kierros 7   1.11-10.11.  
Namika -68 BC Espoo   63-52  
Abilar Hunks Bibca   65-68  
KKT Akilles Gubet   52-82  
Takojo GoGo   68-56  
         
Kierros 8   11.11-20.11.  
Takojo KKT   57-26  
Akilles Gubet Abilar Hunks   56-53  
PuSa GoGo   57-103  
BC Espoo Bibca   46-66  
         
Kierros 9   21.11-30.11.  
PuSa Akilles Gubet   61-91  
Namika -68 KKT   52-68  
Abilar Hunks BC Espoo   47-40  
         
         
Kierros 10   1.12-10.12.  
Takojo Namika -68   31-58  
         
         
         
         
Kierros 11   11.1-17.1.  
Namika -68 Pusa   45-57  
Akilles Gubet Bibca   32-98  
BC Espoo Takojo   54-53  
KKT GoGo   45-63  
         
Kierros 12   18.1-24.1.  
PuSa Abilar Hunks   45-70  
Bibca Namika -68   92-47  
Takojo Akilles Gubet   65-64  
GoGo BC Espoo   61-51  
         
Kierros 13   25.1-31.1.  
PuSa KKT   57-78  
Abilar Hunks GoGo   94-60  
Takojo Bibca   43-82  
Akilles Gubet Namika -68   69-45  
         
Kierros 14   1.2-7.2.    
KKT BC Espoo   42-71  
Namika -68 Abilar Hunks   49-58  
Bibca Pusa   93-33  
GoGo Akilles Gubet   70-66  
         
Kierros 15   8.2-14.2.    
Abilar Hunks Takojo   79-33  
PuSa BC Espoo   38-58  
Namika -68 GoGo   50-75  
Bibca KKT   95-47  
         
Kierros 16   15.2-21.2.  
KKT Abilar Hunks   43-73  
BC Espoo Akilles Gubet   50-28  
Takojo PuSa   83-39  
GoGo Bibca   47-92  
         
Kierros 17   22.2-28.2.  
BC Espoo Namika -68   39-53  
Bibca Abilar Hunks   84-65  
Akilles Gubet KKT   64-70  
GoGo Takojo   66-75  
         
Kierros 18   29.2-6.3.    
KKT Takojo   70-56  
Abilar Hunks Akilles Gubet   67-49  
GoGo PuSa   56-52  
Bibca BC Espoo   60-43  
         
Kierros 19   7.3-13.3.    
Akilles Gubet PuSa   60-58  
KKT Namika -68   58-45  
BC Espoo Abilar Hunks   36-51  
         
Kierros 20   14.3-20.3.  
Namika -68 Takojo   52-51  
     

S50 vuoden 2015 tulokset

Kauden loppuottelussa viime vuoden mestari Bibca voitti Gogon luvuin 77-61 (37-26).
Bibcan pistemiehet: Hannu 19, Karppa 18, Torsti 16, Iltsu 6, Make 4, Seppo 4, Ville 4 ja Bette 3.
Gogon pistemiehet: Jouni 19, Aatu 14, Ismo 11, Rande 9, Olli 4, Kaltsi 2 ja Esa 2.

 

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2014-2015 8.5.2015
SARJATAULUKKO
Loppuottelu Bibca- GoGo 9.5 klo 14.00 Tiistilän koululla
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 18 18 0 36
GoGo 18 13 5 26
BC- Espoo 18 12 6 24
TaNMKY 18 11 7 22
AG 18 10 8 20
PuSa 18 8 10 16
Takojo OB 17 6 11 12
HKT III 18 5 13 10
KKT 18 5 13 10
HNMKY-68 17 2 15 4
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 22.-30.9
Akilles Gubet 101-57 Punasalamat
GoGo 53-47 HKT III
TaKoJo OB 44-41 TaNMKY
BIBCA 82-37 BC- Espoo
KKT 42-28 HNMKY-68
Kierros 2 1.10.-13.10
BC- Espoo 45-97 Akilles Gubet
HNMKY-68 66-67 GoGo
TaNMKY 51-65 BIBCA
TaKoJo OB 39-59 HKT III
Punasalamat 48-47 KKT
Kierros 3 14-23.10
BIBCA 76-49 TaKoJo OB
Punasalamat 51-58 GoGo
HNMKY-68 39-63 Akilles Gubet
TaNMKY 49-43 BC- Espoo
HKT III 62-52 KKT
Kierros 4 24.10-4.11
Akilles Gubet 68-51 HKT III
HNMKY-68 40-59 BC- Espoo
BIBCA 97-49 Punasalamat
GoGo 58-51 TaKoJo OB
KKT 51-69 TaNMKY
Kierros 5 5.-14.11.
Punasalamat 75-36 HNMKY-68
HKT III 39-95 BIBCA
BC- Espoo 56-37 TaKoJo OB
Akilles Gubet 49-70 TaNMKY
GoGo 73-41 KKT
Kierros 6 15.-24.11
TaKoJo OB 94-50 Akilles Gubet
HKT III 71-53 HNMKY-68
TaNMKY 80-45 Punasalamat
BC- Espoo 38-36 GoGo
KKT 53-70 BIBCA
Kierros 7 25.11-9.12
GoGo 70-61 Akilles Gubet
BC- Espoo 53-46 Punasalamat
TaNMKY 79-50 HKT III
BIBCA 98-37 HNMKY-68
KKT 41-53 TaKoJo OB
Kierros 8 7-18.1.2014
HKT III 46-68 BC- Espoo
HNMKY-68 34-74 TaNMKY
TaKoJo OB 48-51 Punasalamat
GoGo 52-77 BIBCA
KKT 38-54 Akilles Gubet
Kierros 9 19.-28.1
Akilles Gubet 78-83 BIBCA
Punasalamat 59-44 HKT III
TaNMKY 56-33 GoGo
TaKoJo OB 80-30 HNMKY-68
BC- Espoo 33-65 KKT
Kierros 10 29.1-8.2
Punasalamat 75-68 Akilles Gubet
HKT III 31-79 GoGo
TaNMKY 74-63 TaKoJo OB
BC- Espoo 50-85 BIBCA
HNMKY-68 40-42 KKT
Kierros 11 9.-18.2
Akilles Gubet 78-61 BC- Espoo
GoGo 104-53 HNMKY-68
BIBCA 79-48 TaNMKY
HKT III 61-73 TaKoJo OB
KKT 60-47 Punasalamat
Kierros 12 19.2-28.2
TaKoJo OB 47-69 BIBCA
GoGo 90-53 Punasalamat
Akilles Gubet 76-58 HNMKY-68
BC- Espoo 52-49 TaNMKY
KKT 70-51 HKT III
Kierros 13 1.-10.3
HKT III 69-54 Akilles Gubet
BC- Espoo 47-39 HNMKY-68
Punasalamat 57-123 BIBCA
TaKoJo OB 73-87 GoGo
TaNMKY 20-0 KKT
Kierros 14 11-20.3
HNMKY-68 72-54 Punasalamat
BIBCA 65-43 HKT III
TaKoJo OB 38-60 BC- Espoo
TaNMKY 35-67 Akilles Gubet
KKT 46-91 GoGo
Kierros 15 21.3-1.4
Akilles Gubet 69-49 TaKoJo OB
HNMKY-68 62-53 HKT III
Punasalamat 73-65 TaNMKY
GoGo 49-51 BC- Espoo
BIBCA 93-55 KKT
Kierros 16 2.-12.4
Akilles Gubet 51-55 GoGo
Punasalamat 58-60 BC- Espoo
HKT III 31-60 TaNMKY
HNMKY-68 28-66 BIBCA
TaKoJo OB 84-42 KKT
Kierros 17 13-22.4
BC- Espoo 80-47 HKT III
TaNMKY 59-44 HNMKY-68
Punasalamat 52-38 TaKoJo OB
BIBCA 69-47 GoGo
Akilles Gubet 20-0 KKT
Kierros 18 23.4-5.5
BIBCA 101-54 Akilles Gubet
HKT III 55-68 Punasalamat
GoGo 74-36 TaNMKY
HNMKY-68 TaKoJo OB
KKT 46-51 BC- Espoo
Loppuottelu: 2 parasta 9.5.2015 klo 14.00 Tiistilän koululla

S50 vuoden 2014 tulokset

Kauden loppuottelussa Summahallilla lauantaina 11.5 olivat vastakkain Bibca ja Tapiolan NMKY. Ottelu päättyi otteluun hyvin latautuneen Bibcan voittoon pistein 74-50 (30-18). 
Bibcan pistemiehet: Hannu Räikkönen 26, Torde Gummerus 17, Iltsu Regnel 13,Karppa 5, Snake 5, Make 4 ja Stinde 4.
TaNMKY pisteide tekijät: Ride 14, Aatu Jussila 11, Masa Aarnio 9, Olli Punnonen 7, Kake Virtanen 7 ja Rande Räikkönen 2.
Tuomareina toimivat Seppo Sonkeri ja Pauli Tele. 
Onnittelut voittajille!

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2013-2014 13.5.2014
Sarjan finaali  Bibca- TaNMKY pelataan lauantaina 10.5   klo 14.00 Honkahallilla
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Bibca 17 17 0 34
TaNMKY 17 13 4 26
Gogo 18 12 6 24
BC Espoo 18 19 8 20
Takojo OB 18 7 11 14
HKT III 18 7 11 14
AG 18 7 11 14
PuSa 18 7 11 14
HNMKY-68 18 7 11 14
KKT 18 2 16 4
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 16.-29.9
Akilles Gubet 81-68 GoGo
TaNMKY 84-44 Punasalamat
TaKoJo OB 55-50 HKT III
BIBCA 68-53 HNMKY-68
KKT 47-55 BC-ESPOO
Kierros 2 30.9.-13.10
HNMKY-68 57-44 Akilles Gubet
BC-ESPOO 50-53 TaNMKY
HKT III 63-98 BIBCA
TaKoJo OB 72-50 Punasalamat
GoGo 94-53 KKT
Kierros 3 14-23.10
BIBCA 87-44 TaKoJo OB
GoGo 43-73 TaNMKY
BC-ESPOO 57-52 Akilles Gubet
HKT III 57-70 HNMKY-68
Punasalamat 55-51 KKT
Kierros 4 24.10-4.11
Akilles Gubet 90-41 Punasalamat
BC-ESPOO 86-34 HNMKY-68
BIBCA 58-48 GoGo
TaNMKY 87-40 TaKoJo OB
KKT 67-45 HKT III
Kierros 5 5.-14.11.
GoGo 72-50 BC-ESPOO
Punasalamat 47-71 BIBCA
HNMKY-68 52-46 TaKoJo OB
Akilles Gubet 51-61 HKT III
TaNMKY 69-47 KKT
Kierros 6 15.-24.11
TaKoJo OB 71-30 Akilles Gubet
Punasalamat 54-44 BC-ESPOO
HKT III 67-52 GoGo
HNMKY-68 52-42 TaNMKY
KKT 41-67 BIBCA
Kierros 7 25.11-9.12
TaNMKY 53-26 Akilles Gubet
HNMKY-68 51-76 GoGo
HKT III 62-50 Punasalamat
BIBCA 59-49 BC-ESPOO
KKT 32-45 TaKoJo OB
Kierros 8 7-18.1.2013
Punasalamat 79-48 HNMKY-68
BC-ESPOO 48-42 HKT III
TaKoJo OB 31-59 GoGo
TaNMKY 62-65 BIBCA
KKT 46-75 Akilles Gubet
Kierros 9 19.-28.1
Akilles Gubet 50-60 BIBCA
GoGo 58-36 Punasalamat
HKT III 70-66 TaNMKY
TaKoJo OB 54-68 BC-ESPOO
HNMKY-68 61-40 KKT
Kierros 10 29.1-8.2
GoGo 56-49 Akilles Gubet
Punasalamat 61-56 TaNMKY
HKT III 49-53 TaKoJo OB
HNMKY-68 49-77 BIBCA
BC-ESPOO 70-46 KKT
Kierros 11 9.-18.2
Akilles Gubet 76-44 HNMKY-68
TaNMKY 69-48 BC-ESPOO
BIBCA 79-45 HKT III
Punasalamat 62-54 TaKoJo OB
KKT 35-68 GoGo
Kierros 12 19.2-28.2
TaKoJo OB 62-65 BIBCA
TaNMKY 51-42 GoGo
Akilles Gubet 56-54 BC-ESPOO
HNMKY-68 59-49 HKT III
KKT 60-55 Punasalamat
Kierros 13 1.-10.3
Punasalamat 54-44 Akilles Gubet
HNMKY-68 36-39 BC-ESPOO
GoGo 62-69 BIBCA
TaKoJo OB 62-67 TaNMKY
HKT III 73-36 KKT
Kierros 14 11-20.3
BC-ESPOO 53-72 GoGo
BIBCA 91-45 Punasalamat
TaKoJo OB 56-34 HNMKY-68
HKT III 67-59 Akilles Gubet
KKT 61-69 TaNMKY
Kierros 15 21.3-1.4
Akilles Gubet 67-56 TaKoJo OB
BC-ESPOO 95-46 Punasalamat
GoGo 105-35 HKT III
TaNMKY 66-40 HNMKY-68
BIBCA 92-53 KKT
Kierros 16 2.-12.4
Akilles Gubet 49-56 TaNMKY
GoGo 62-35 HNMKY-68
Punasalamat 53-60 HKT III
BC-ESPOO 66-74 BIBCA
TaKoJo OB 91-42 KKT
Kierros 17 13-22.4
HNMKY-68 33-59 Punasalamat
HKT III 55-69 BC-ESPOO
GoGo 76-60 TaKoJo OB
BIBCA TaNMKY
Akilles Gubet 54-39 KKT
Kierros 18 23.4-5.5
BIBCA 74-47 Akilles Gubet
Punasalamat 54-61 GoGo
TaNMKY 67-35 HKT III
BC-ESPOO 60-33 TaKoJo OB
KKT 45-61 HNMKY-68
Loppuottelu: 2 parasta 10.5.2014

S50 vuoden 2013 tulokset

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2012-2013 28.4.2013
Sarjan finaali  Gogo- TaNMKY pelataan lauantaina 11.5 klo 14.00
Tapiolan Urheiluhallilla
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Gogo 16 15 1 30
TaNMKY 16 13 3 26
HKT III 16 11 5 22
BC Espoo 15 9 6 18
PuSa 16 7 9 14
Takojo OB 16 5 11 10
AG 16 4 12 8
HNMKY-68 16 4 12 8
KKT 15 3 12 6
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 24.9-3.10
HKT III 53-65 Gogo
BC Espoo 44-41 HNMKY-68
PuSa 62-28 AG
TaNMKY 49-35 Takojo OB
Kierros 2 4.-13.10
Takojo OB 65-36 PuSa
AG 37-44 BC Espoo
HNMKY-68 58-53 HKT III
Gogo 61-56 KKT
Kierros 3 14-23.10
KKT 36-59 HNMKY-68
HKT III 61-44 AG
BC Espoo 47-39 Takojo OB
PuSa 54-62 TaNMKY
Kierros 4 24.10-4.11
TaNMKY 81-54 BC Espoo
Takojo OB 51-54 HKT III
AG 25-46 KKT
HNMKY-68 44-52 Gogo
Kierros 5 5.-14.11.
Gogo 63-36 AG
KKT 61-62 Takojo OB
HKT III 52-57 TaNMKY
BC Espoo 65-53 PuSa
Kierros 6 15.-24.11
PuSa 51-54 HKT III
TaNMKY 93-48 KKT
Takojo OB 42-58 Gogo
AG 66-57 HNMKY-68
Kierros 7 25.11-9.12
HNMKY-68 58-46 Takojo OB
Gogo 67-55 TaNMKY
KKT 37-60 PuSa
HKT III 59-51 BC Espoo
Kierros 8 7-18.1.2013
BC Espoo 60-54 KKT
PuSa 59-65 Gogo
TaNMKY 79-48 HNMKY-68
Takojo OB 51-26 AG
Kierros 9 19.-28.1
AG 48-87 TaNMKY
HNMKY-68 42-37 PuSa
Gogo 63-57 BC Espoo
KKT 42-67 HKT III
Kierros 10 29.1-8.2
Gogo 86-81 HKT III
HNMKY-68 50-59 BC Espoo
AG 70-41 PuSa
Takojo OB 44-55 TaNMKY
Kierros 11 9.-18.2
PuSa 62-50 Takojo OB
BC Espoo 69-51 AG
HKT III 71-61 HNMKY-68
KKT 54-73 Gogo
Kierros 12 19.2-28.2
HNMKY-68 53-62 KKT
AG 39-49 HKT III
Takojo OB 40-47 BC Espoo
TaNMKY 90-66 PuSa
Kierros 13 1.-10.3
BC Espoo 65-53 TaNMKY
HKT III 74-51 Takojo OB
KKT 50-75 AG
Gogo 89-46 HNMKY-68
Kierros 14 11-20.3
AG 54-65 Gogo
Takojo OB 39-49 KKT
TaNMKY 63-62 HKT III
PuSa 75-65 BC Espoo
Kierros 15 21.3-1.4
HKT III 65-62 PuSa
KKT 41-70 TaNMKY
Gogo 60-47 Takojo OB
HNMKY-68 42-83 AG
Kierros 16 2.-12.4
Takojo OB 59-45 HNMKY-68
TaNMKY 60-61 Gogo
PuSa 83-52 KKT
BC Espoo 52-53 HKT III
Kierros 17 13-22.4
KKT BC Espoo
Gogo 59-66 PuSa
HNMKY-68 45-85 TaNMKY
AG 39-60 Takojo OB
Kierros 18 23.4-5.5
TaNMKY 52-32 AG
PuSa 94-32 HNMKY-68
BC Espoo 46-58 Gogo
HKT III 67-56 KKT

S50 vuoden 2012 tulokset

KAUSI 2011-12

Kaudella 2011-2012 mukana ovat AG, BC Espoo, Gogo, HKT III,HNMKY-68, KKT, Punasalamat, Takojo Old Boys ja TaNMKY.

Sarjan mestaruus ratkesi 2 parhaan finaalissa 5.5.2012 Honkahallilla. Mestariksi selviytyi TaNMKY numeroin 75-50. Pisteiden tekijät TaNMKY: Aatu 34, Rände 26, Juha 8, Kake 4 Jorma 2, Hassan 1. Gogo: Malen 16, Timppa 12, Dani 8, Ismo 4, Esa 4, Tomppa 4, Illi 1, Jurso 1.

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2011-2012 10.5.2012
Sarjan finaali (2 parasta) pelataan lauantaina 5.5 klo 14.00 Honkahallilla.
GoGo-TaNMKY
SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
TaNMKY 16 14 2 28
Gogo 16 14 2 28
BC Espoo 16 13 3 26
HKT III 16 7 9 14
PuSa 16 7 9 14
Takojo OB 16 6 10 12
HNMKY-68 16 6 10 12
AG 16 4 11 8
KKT 16 1 14 2
SARJAOHJELMA
Koti Vieras
Kierros 1 1.-11.10
BC Espoo 44-55 Gogo
KKT 49-67 HNMKY-68
AG 41-73 TaNMKY
PuSa 60-45 Takojo OB
Kierros 2 12.-22.10
Takojo OB 66-50 AG
TaNMKY 66-38 KKT
HNMKY-68 57-66 BC Espoo
Gogo 66-53 HKT III
Kierros 3 23.10-2.11
HKT III 68-48 HNMKY-68
BC Espoo 54-49 TaNMKY
KKT 58-55 Takojo OB
AG 54-36 PuSa
Kierros 4 3.-13.11
PuSa 75-48 KKT
Takojo OB 59-76 BC Espoo
TaNMKY 63-38 HKT III
HNMKY-68 43-63 Gogo
Kierros 5 14.-24.11.
Gogo 48-77 TaNMKY
HKT III 50-39 Takojo OB
BC Espoo 77-29 PuSa
KKT 41-48 AG
Kierros 6 25.11-4.12
AG 42-64 BC Espoo
PuSa 71-59 HKT III
Takojo OB 43-70 Gogo
TaNMKY 82-46 HNMKY-68
Kierros 7 5.-15.12
HNMKY-68 50-42 Takojo OB
Gogo 67-49 PuSa
HKT III 19-12 AG
BC Espoo 89-68 KKT
Kierros 8 9-19.1.2012
KKT 49-62 HKT III
AG 44-65 Gogo
PuSa 57-55 HNMKY-68
Takojo OB 55-70 TaNMKY
Kierros 9 20.-30.1
TaNMKY 55-52 PuSa
HNMKY-68 33-39 AG
Gogo 73-42 KKT
HKT III 69-78 BC Espoo
Kierros 10 31.1-9.2
Gogo 63-57 BC Espoo
HNMKY-68 64-56 KKT
TaNMKY 20-0 AG
Takojo OB 61-54 PuSa
Kierros 11 10-20.2
AG 46-68 Takojo OB
KKT 51-55 TaNMKY
BC Espoo 71-51 HNMKY-68
HKT III 56-68 Gogo
Kierros 12 21.2-1.3
HNMKY-68 57-43 HKT III
TaNMKY 58-46 BC Espoo
Takojo OB 55-54 KKT
PuSa 77-48 AG
Kierros 13 2.-12.3
KKT 57-70 PuSa
BC Espoo 72-39 Takojo OB
HKT III 66-81 TaNMKY
Gogo 82-57 HNMKY-68
Kierros 14 13-23.3
TaNMKY 60-54 Gogo
Takojo OB 59-51 HKT III
PuSa 52-71 BC Espoo
AG 43-36 KKT
Kierros 15 24.3-1.4
BC Espoo 53-30 AG
HKT III 73-61 PuSa
Gogo 62-50 Takojo OB
HNMKY-68 46-71 TaNMKY
Kierros 16 2.-12.4
Takojo OB 65-58 HNMKY-68
PuSa 61-102 Gogo
AG 50-53 HKT III
KKT 52-74 BC Espoo
Kierros 17 13-22.4
HKT III 90-45 KKT
Gogo 56-37 AG
HNMKY-68 74-64 PuSa
TaNMKY 58-43 Takojo OB
Kierros 18 23-31.4
PuSa 20-0 TaNMKY
AG 39-46 HNMKY-68
KKT 49-77 Gogo
BC Espoo 71-52 HKT III

S50 vuoden 2011 tulokset

PÄÄKAUPUNKISEUDUN KORIKSEN  50-SARJA
KAUSI 2010-2011 28.4.2011
SARJATAULUKKO
Loppuottelu  lauantaina 7.5 klo 14.00  Tapiolan koululla.
BC Espoo- TaNMKY
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
BC Espoo 16 15 1 30
TaNMKY 16 11 5 22
HKT III 16 10 6 20
Gogo 16 9 7 18
Takojo OB 16 9 7 18
PuSa 16 8 8 16
HNMKY-68 16 7 9 14
AG 16 3 13 6
KKT 16 0 16 0
Koti Vieras
Kierros 1 20.9-30.9
TaNMKY 73-57 PuSa
HNMKY-68 70-43 AG
Gogo 81-34 KKT
HKT III  79-34 BC Espoo
Kierros 2 1.10-10.10
KKT 48-73 HKT III
AG 46-65 Gogo
PuSa 69-48 HNMKY-68
Takojo OB 54-48 TaNMKY
Kierros 3 11.10-21.10
HNMKY-68 50-52 Takojo OB
Gogo 54-67 PuSa
HKT III 70-37 AG
BC Espoo 69-17 KKT
Kierros 4 22-31.10
AG 33-83 BC Espoo
PuSa 61-76 HKT III
Takojo OB 52-46 Gogo
TaNMKY 72–36 HNMKY-68
Kierros 5 1-11.11.
Gogo 41-70 TaNMKY
HKT III 63-38 Takojo OB
BC Espoo 61-44 PuSa
KKT 63-76 AG
Kierros 6 12-22.11
PuSa 79-53 KKT
Takojo OB 35-57 BC Espoo
TaNMKY 70-57 HKT III
HNMKY-68 65-66 Gogo
Kierros 7 23.11-2.12
HKT III 66-52 HNMKY-68
BC Espoo 55-30 TaNMKY
KKT 38-75 Takojo OB
AG 39-78 PuSa
Kierros 8 3-13.12
Takojo OB 75-35 AG
TaNMKY 87-46 KKT
HNMKY-68 52-65 BC Espoo
Gogo 67-61 HKT III
Kierros 9 10-20.1
BC Espoo 71-55 Gogo
KKT 39-54 HNMKY-68
AG 45-67 TaNMKY
PuSa 72-47 Takojo OB
Kierros 10 21.1-31.1
PuSa 51-54 TaNMKY
AG 48-57 HNMKY-68
KKT 48-75 Gogo
BC Espoo 58-28 HKT III
Kierros 11 1.11.2002
HKT III 71-51 KKT
Gogo 55-35 AG arvio
HNMKY-68 57-67 PuSa
TaNMKY 50-46 Takojo OB
Kierros 12 12-22.2
Takojo OB 78-34 HNMKY-68
PuSa 64-74 Gogo
AG 48-54 HKT III
KKT 36-70 BC Espoo
Kierros 13 23.2-5.3
BC Espoo 93-43 AG
HKT III 80-58 PuSa
Gogo 63-43 Takojo OB
HNMKY-68 55-47 TaNMKY
Kierros 14 6-16.3
TaNMKY 49-36 Gogo
Takojo OB 47-45 HKT III
PuSa 49-95 BC Espoo
AG 20-0 KKT
Kierros 15 17-27.3
KKT 36-53 PuSa
BC Espoo 53-40 Takojo OB
HKT III 54-47 TaNMKY
Gogo 62-66 HNMKY-68
Kierros 16 28.3-7.4
HNMKY-68 63-59 HKT III
TaNMKY 47-69 BC Espoo
Takojo OB 65-47 KKT
PuSa 99-49 AG
Kierros 17 8-18.4
AG 46-44 Takojo OB
KKT 53-76 TaNMKY
BC Espoo 72-54 HNMKY-68
HKT III 55-65 Gogo
Kierros 18 19-29.4
Gogo 48-75 BC Espoo
HNMKY-68 73-47 KKT
TaNMKY 69-35 AG
Takojo OB 59-52 PuSa

S50 vuoden 2009 tulokset

Sarja 50   2008-2009
SARJAN FINAALI:
Finaali pelattiin  lauantaina 25.4 Tapiolan koululla. Finalisteina TaNMKY ja HKT III
Ottelu oli TaNMKY:n ylivoimaa HKT:n pelin takerrellessa, Tulos 76-32 TaNMKY:n hyväksi.
Pisteet TaNMKY: Aatu 18, Punski 13, Rände 12, Kake 9, Migi 6, Esa 6, Sube , Väiski 5, Juha 2
Pisteet HKT III: Raga 10, Tapsa 9, Jusa 6, Klaba 3, Ile 2, Pera 2
Kauden 3 parasta:
1. TaNMKY
2. HKT III
3. BC Espoo
SARJATILANNE 2008/2009 
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
TaNMKY 16 15 1 30
HKT III 16 12 4 24
BC Espoo 16 10 6 20
Gogo 16 10 6 20
Punasalamat 16 9 7 18
Namika-68 16 8 8 16
TöPa 16 6 10 12
Akilles Gubet 16 2 14 4
KKT 16 0 15 0
Otteluohjelma
Kierros 1 15.9-25.9
TaNMKY 76-42 Gogo
TöPa 57-79 HKT III
PuSa 94-53 KKT
AG 45-82 BC Espoo
Kierros 2 26.9-5.10
KKT 48-50 AG
HKT III  77-65 PuSa
Gogo 73-51 TöPa
Namika -68 48-89 TaNMKY
Kierros 3 6-16.10
TöPa 36-68 Namika -68
Pusa 74-55 Gogo
AG 55-65 HKT III
BC Espoo 100-46 KKT
Kierros 4 17-27.10
HKT III 75-68 BC Espoo
GoGo 75-47 AG
Namika -68 73-71 Pusa
TaNMKY 73-61 TöPa
Kierros 5 28.10-7.11
Pusa 80-87 TaNMKY
AG 58-77 Namika -68
BC Espoo 71-74 GoGo
KKT 30-64 HKT III
Kierros 6 8-18.11
GoGo 68-43 KKT
Namika -68 65-98 BC Espoo
TaNMKY 72-41 AG
TöPa 45-63 Pusa
Kierros 7 19.11-29.11
AG 60-70 TöPa
BC Espoo 62-81 TaNMKY
KKT 37-56 Namika -68
HKT III 58-57 GoGo
Kierros 8 30.11-9.12
Namika -68 50-58 HKT III
TaNMKY 63-39 KKT
TöPa 80-42 BC Espoo
Pusa 58-56 AG
Kierros 9 10.12-10.1
BC Espoo 75-42 Pusa
KKT 45-69 TöPa
HKT III 63-70 TaNMKY
GoGo 85-57 Namika -68
Kierros 10 11.1-21.1
Gogo 50-45 TaNMKY
HKT III 84-40 TöPa
KKT 50-76 PuSa
BC Espoo 86-67 AG
Kierros 11 22.1-1.2
AG 62-45 KKT
PuSa 45-78 HKT III
TöPa 52-41 Gogo
TaNMKY 59-52 Namika -68
Kierros 12 2.2-12.2
Namika -68 59-49 TöPa
Gogo 43-67 Pusa
HKT III 98-46 AG
KKT 30-81 BC Espoo
Kierros 13 13.2-23.2
BC Espoo 70-58 HKT III
AG 52-87 GoGo
Pusa 60-88 Namika -68
TöPa 55-78 TaNMKY
Kierros 14 24.2-5.3
TaNMKY 63-48 Pusa
Namika -68 84-57 AG
GoGo 53-64 BC Espoo
HKT III 78-48 KKT
Kierros 15 6.3-16.3
KKT 42-68 GoGo
BC Espoo 77-45 Namika -68
AG 50-76 TaNMKY
Pusa 97-64 TöPa
Kierros 16 17.3-27.3
TöPa 64-39 AG
TaNMKY 67-57 BC Espoo
Namika -68 56-51 KKT
GoGo 53-46 HKT III
Kierros 17 28.3-7.4
HKT III 79-66 Namika -68
KKT 57-86 TaNMKY
BC Espoo 79-51 TöPa
AG 56-76 Pusa
Kierros 18 8.4-20.4
Pusa 20-0 BC Espoo
TöPa 67-47 KKT
TaNMKY 76-32 HKT III
Namika -68 42-65 GoGo
Loppuottelu: 2 parasta la 25.4.2009 Tapiolan koululla
Tulokset ja kommentit osoitteella : akilles(miuku)espoonakilles.fi
Päivitetty 15.5.09
Espoon mestareita