Espoon koripallosarja on espoolaisten miesten oma koripallosarja, jossa ei tarvita lisenssiä - peliasu ja tossut riittävät!

Tomi

KKT

Eki Luolamo 1950
Teuvo Rintala 1957
Mats Wagner 1960
Jari Pörsti 1963
Ilkka toivola 1964
Markku Pietiläinen 1966
Sakari Pihlava 1970
Mikko Tahko 1970
Heikki Räsänen 1956
Sergei Proskurjakov 1975

BC Espoo

Risto Heikelä  1948

Jorma Hyytiäinen 1953

Tapio Pesonen 1957

Kari Mattila 1960

Esko Arjama 1950

Esko Nuuttila 1957

Jari Jussila 1958

Jukka Savonen 1946

Mikko Karjalainen 1958

Erik Påhlson 1947

Jukka Reittilä1949

Juha Lindell 1952

Lauri Tunturi 1952

Ulf Kurten 1962

Leif Hellman 1948

Mika von Svetlik 1956

Risti Vuorio 1962

Heikki Peltonen 1960

 

Takojo

Takojo OB (50 v) pelaajarinki

Timo Hämäläinen                       1964

Tage Johansson                          1959

Veli-Matti Latola (Hemmo)   

Kenneth Lindholm                     1959

Mikko Mattila                              1963

Kai Orpo                                     1962

Jyrki Saarro                              1959

Timo Suhonen                             1956

Jaakko Teinilä                              1963

Risto Valtakari                             1959

Juha Nurmi                                  1966

Teemu Simola                              1963

Sami Kokkomäki                         1967

Risto Suomio                               1965

Kari Koivunen                  1966

Mikko Lamberg                1968

Jarkko Itkonen                 1968

Kari Mattila                      1960

Jari Jussila                        1959

                            

GoGo 50-v

Gori – Gorillat kaudella 2018 – 2019

Matti Aarnio -67
Jussi Lukander -66
Jouni Kilpi -69
Timo Sääski -63
Ismo Järvinen -62
Juhani (Ride) Ristaniemi -68
Timo Danilotschkin -62
Harri Malen -59
Jari (Rände) Räikkönen -60
Risto Lindberg -60
Ilkka Kurkela -60
Tuomo Jalovaara -67??

Bibca

BIBCA

Torsti Gummerus          1963

Petri Hautakangas         1962

Tomi Laaksonen            1964

Petri Lehtoniemi            1967

Markku Mikala               1964

Heikki Moilanen             1961

Timo Moilanen               1964

Kristian Raitasalo           1964

Ilari Regner                   1967

Hannu Räikkönen          1965

Seppo Salkoharju          1959

Ole Åkerman                 1962

Panu Saukko                 1966

Mika Palmio                  1968

Arto Aalto                      1966

Taneli Tuurnala               1970

Ismo Penttinen                1965

Matti Karjalainen            1966

Juhani Ristaniemi            1968

Tommi Lehto                   1971

Jukka Lammi                  1973

 

Kotisivut: http://www.bibca.fi

Akilles Gubet

Dufva Veli-Pekka 1976

Hirvonen Pekka 1961

Kallio Pekka 1965

Kukkohovi Jukka 1969

Launonen Pekka 1964

Mononen Mauri 1969

Palo Tomi 1967

Roti Mika 1972

Shrader Dereck 1970

Shepstone Timo 1976

Saarme Janne 1972

Jani Seelbach 1972

Vähäsoini Sami 1977

Lokio Jouko 1969

Helkkula Vesa 1958

Radun Igor 1973

Abilar Hunks

Mikko Mali 1964
Kim Borenius 1959
Jyrki Salmenkivi 1965
Tuukka Turunen 1970
Kimmo Ruokomäki 1969
Pekka Markkanen 1963
Risto Hänninen 1963
Heikki Peltonen 1960
Seppo Merelä 1961
Manne Airaksinen 1966
Tomi Ailus 1966
Jussi Korpelainen 1975
Vesa Björklund 1971

S60 kausi 2016-2017

ESPOON KORISSARJA 2016-17  sarja 60V Päiv.  23.4.2017
Voittajaksi selviytyi  BC Espoo. Onnittelut!
OTTELUT VOITOT PISTEET
BC Espoo 60 8 8 16
Tapiolan NMKY 60 8 5 10
GoGo 60 8 4 8
PunaSalamat 60 8 3 6
AkillesGubbet 60 8 0 0
KOTI VIERAS TULOS
SYYSKAUSI
AkillesGubbet 60 PunaSalamat 60 45-69
su 27.11. GoGo 60 Tapiolan NMKY 60 71-56
su 20.11. Tapiolan NMKY 60 AkillesGubbet 60 42-28
la 14.1. Bc Espoo 60 Tapiolan NMKY 60 65-43
su 16.10. PunaSalamat 60 GoGo 60 38-46
su 13.11. Tapiolan NMKY 60 PunaSalamat 60 62-49
GoGo 60 AkillesGubbet 60 62-37
la 29.10. Bc Espoo 60 GoGo 60 54-49
AkillesGubbet 60 BC Espoo 60 39-58
su 27.11. PunaSalamat 60 BC Espoo 60 40-57
KEVÄTKAUSI
PunaSalamat 60 AkillesGubbet 60 75-41
Tapiolan NMKY 60 GoGo 60 49-31
AkillesGubbet 60 Tapiolan NMKY 60 37-58
Tapiolan NMKY 60 Bc Espoo 60 31-43
GoGo 60 PunaSalamat 60 0-20
la 25.2. PunaSalamat 60 Tapiolan NMKY 60 43-59
AkillesGubbet 60 GoGo 60 46-51
GoGo 60 Bc Espoo 60 41-54
BC Espoo 60 AkillesGubbet 60 56-30
BC Espoo 60 PunaSalamat 60 68-50
M60 mestari 2016-17 on BC-Espoo – ONNEA VOITTAJILLE !
Sarja 60 yhteyshenkilöt 2016-2017
AkillesGubbet 60 Raimo Nordqvist 0400-454613  raimono(miuku)suomi24.fi
PunaSalamat 60 Jorma K Lehto 040-7013906 jorma.k.lehto(miuku)kolumbus.fi
GoGo 60 Tapani Peltola 050-5003448  tapelto(miuku)Welho.com
Tapiolan NMKY 60 Ari Tamminen 050-3552520  ari.j.tamminen(miuku)welho.com
BC Espoo 60 Risto Heikelä 040-7018693  bcespoo(miuku)gmail.com

S50 kausi 2016-2017

ESPOON KORISSARJA 2016-17 50V 18.4.2017
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Abilar Hunks 14 12 2 24
Akilles Gubet 14 10 4 20
Bibca 14 10 4 20
GoGo 14 8 6 16
Takojo 14 6 8 12
BC Espoo 14 6 8 12
Namika -68 14 3 11 6
KKT 14 1 13 2
Finaali  22.4 klo 14.00 Tiistilän koululla
Abilar Hunks – Akilles Gubet
SARJAOHJELMA M50 2016-2017
Koti Vieras Tulos
Kierros 1 19.9-2.10
Bibca Akilles Gubet 76-59
Takojo BC Espoo 94-44
GoGo KKT 74-57
Abilar Hunks Namika -68 53-41
Kierros 2 3.10-9.10.
Namika -68 Bibca 35-93
Akilles Gubet Takojo 58-43
BC Espoo GoGo 52-40
Abilar Hunks KKT 51-43
Kierros 3 10.10-16.10.
GoGo Abilar Hunks 65-48
Bibca Takojo 71-45
Namika -68 Akilles Gubet 53-91
KKT BC Espoo 36-58
Kierros 4 17.10-23.10.
Akilles Gubet GoGo 70-44
Takojo Abilar Hunks 51-83
KKT Bibca 39-78
BC Espoo Namika -68 62-70
Kierros 5 24.10-30.10.
Akilles Gubet BC Espoo 59-49
Bibca GoGo 58-68
Takojo KKT 69-57
Kierros 6 31.10-6.11.
GoGo Namika -68 102-31
Abilar Hunks Bibca 32-56
KKT Akilles Gubet 50-78
Kierros 7 7.11-13.11.
Takojo GoGo 39-72
Akilles Gubet Abilar Hunks 56-57
BC Espoo Bibca 46-71
Namika -68 KKT 62-36
Kierros 8 14.11-20.11.
Abilar Hunks BC Espoo 48-42
Takojo Namika -68 74-48
Kierros 9 9.1-15.1.
Akilles Gubet Bibca 89-63
BC Espoo Takojo 43-47
KKT GoGo 45-62
Namika -68 Abilar Hunks 33-41
Kierros 10 16.1-22.1.
Bibca Namika -68 90-40
Takojo Akilles Gubet 52-76
GoGo BC Espoo 47-55
KKT Abilar Hunks 35-42
Kierros 11 23.1-29.1.
Abilar Hunks GoGo 69-52
Takojo Bibca 74-65
Akilles Gubet Namika -68 86-60
BC Espoo KKT 51-37
Kierros 12 30.1-5.2.
GoGo Akilles Gubet 61-67
Abilar Hunks Takojo 65-37
Bibca KKT 70-47
Namika -68 BC Espoo 26-57
Kierros 13 6.2-19.2.
BC Espoo Akilles Gubet 60-46
GoGo Bibca 56-82
KKT Takojo 48-47
Kierros 14 27.2-5.3.
Namika -68 GoGo 31-96
Bibca Abilar Hunks 63-70
Akilles Gubet KKT 94-49
Kierros 15 6.3-12.3.
GoGo Takojo 70-58
Abilar Hunks Akilles Gubet 57-48
Bibca BC Espoo 70-40
KKT Namika -68 30-37
Kierros 16 13.3-19.3.
BC Espoo Abilar Hunks 41-72
Namika -68 Takojo 50-64

S35 kausi 2016-2017

13.3.2017
KOTI VIERAS KOTI VIERAS
Kierros 1 12.9-16.10 Kierros 6 13.2-12.3
Akilles Tapiolan Otso 80 – 86 Honkarit Tapiolan Otso 56 – 68
Amiraali Honkarit 80 – 45 Amiraali Akilles 84 – 51
Kierros 2 17.10-6.11
Tapiolan Otso Amiraali 65 – 85
Honkarit Akilles 80 – 60
Kierros 3 7.11-11.12
Tapiolan Otso Honkarit 75 – 59
Akilles Amiraali 34 – 86
Kierros 4 2.1-22.1
Tapiolan Otso Akilles 66 – 73
Honkarit Amiraali 58 – 67
Kierros 5 23.1-12.2
Akilles Honkarit 66 – 73
Amiraali Tapiolan Otso
Finaaliin pääsevät ratkotaan välierillä
Välierät Otso vs Honkarit
Amiraali vs Akilles
Tulokset lähetetään osoitteella:
sarja35(miuku)espookoris.net
M35 SARJATAULUKKO
Ottelut Voitot Tappiot Pisteet
Amiraali 5 5 0 10
Tapiolan Otso 5 4 1 8
Honkarit 6 2 4 4
Akilles 6 0 6 0
Espoon mestareita